Sosyal paylaşım sitesi Facebook, 3 boyutlu nesneler içeren gönderileri denemeye başladı! İşte sosyal ağın son yeniliği...

Facebook Artık 3 Boyutlu!

Facebook şu sıralar dedelerimizin ve ninelerimizin sosyal ağı haline gelmiş olabilir ancak firma, arayüzünü güncel tutmak için adımlar atmayı sürdürüyor.
 
Geçen yılki Oculus Connect konferansında 3 boyutlu nesneler paylaşma tasarılarını açıklayan Facebook, teknolojiyi çalışır halde göstermeye başladı. LEGO, Jurassic Park, Sony, Wayfair ve başka birçok marka, döndürülebilen nesnelerini Facebook gönderilerinde paylaştılar.
 
Facebook ürün müdürü Aykud Gönen, bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada 3 boyutlu nesnelerin "sektör standardı gITF 2.0 biçimini" kullandığını, sanatçıların 3 boyutlu görüntüleri Facebook gönderilerine dolaysız olarak sürükleyip bırakabileceğini söyledi.
 
3D Connect uygulaması yoluyla Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact veya XZ Premium'da yakaladığınız 3 boyutlu görüntüleri dolaysız olarak Facebook haber kaynağında paylaşabilirsiniz. Sony, sadece Facebook'un ilk ortaklarından biri ve 3 boyutlu paylaşma desteği, diğer uygulamalarla da kullanılabilecek.
 
Facebook'un yeni işlevi şüphesiz 3 boyutlu kameraya sahip telefonlarda alakanç bir kulanım alanı sunacak. Bunun yanında Wayfair, Lego gibi firmalar, ürünlerini her açıdan gösterebilecekler.