Enes Batur bir kaç gün önce, kendisi hakkında epeyce saldırgan haberlerin, yaptığı haberlerle ilgili bir video yayınladı.

Enes Batur PATLADI: YETER!

Tam isimi Enes Batur Sungurtekin başka bir deyişle "Enes Batur" ile ilgili geçtiğimiz günlerde Beyaz TV ve hemen peşinden bir çok haber sitesi epeyce saldırgan bir tavırla haberler yapmışlardı. Altın Kelebek ödüllerinin geri alınması olayında olduğu gibi, kendisine karşı daha önceki videoları ve paylaşımları gösterilerek yapılan saldırgan haberlere ait, Enes Batur tarafından ne vakit yanıt geleceği bekleniyordu. Beklenen cevap 2 gün gecikmeyle olsa da geldi. 

Kendisine ilişkin özellikle de filmi çıktığı sırada yapılan tenkitlerin sebebini anlamadığını belirten ünlü Youtuber, ardından öne sürülen "Mevlana" videosuyla alakalı haber kanallarının iddialarına da cevap verdi. Yeni yüklediği öne sürülen ve arka fonunda Abdurrahman Önül'ün "Mesneviden Ders Aldım" isimli ilahisi çalarken, hover board ile döndüğü videonun, yeni yüklenmediğini ve internet trendi olduğu sıralarda yani Kasım 2017'de attığını belirtti. 

Yeniden haber kanallarının, hayranlarının videoya reaksiyon verdiği iddiasının da yalan olduğunu belirten Batur, aksine attığı dönemde videonun hayranları tarafından da takdir edildiğini, videonun Mevlana'ya rastgele bir hakaret içermediğini, şayet içeriyorsa da o dönem atılan buna benzer bütün videoları üreten içerik üreticilerinin de suçlanması gerektiğini belirtti. 

Anımsarsanız Enes Batur'un söz ettiği trend gerçekten de geçtiğimiz sene ortalarında, epeyce sosyal medyada dönüyordu. Ancak benzer videoların döndüğü sırada her hangi bir haber kanalı, videolarla alakalı hiç bir şey yapmadığı gibi, Batur videoyu Instagram hesabında paylaştığı sırada da her hangi bir haber çıkmamıştı. Yani açıkçası televizyonda haberlerin neden tam da Youtuber'ın filmi çıktığı sırada yapıldığı bir nebze daha ortaya çıkıyor gibi. 

Enes Batur'un konuyla alakalı tüm açıklamasına hemen yukarıdaki videodan erişebilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz? Enes Batur haklı mı? Yoksa haber kanallarının bu tip haberleri yapması candan mi? Lütfen aşağıdaki anket üzerinden ve yorumlardan düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.