Facebook Haber Kaynağı, bildiğiniz gibi zaman zaman değişen algoritmalarla kullanıcılara gösteriliyor. Bugün duyurulan güncelleme ile beraber, insanlara önemsedikleri kişilerle daha fazla etkileşim fırsatı sunabilmek için Haber Kaynağı sıralaması değişti.

En çok kullanılan Sosyal ağda değişiklik!

 

Facebook Haber Kaynağı artık nasıl işleyecek?

Bundan böyle Facebook, insanların arkadaşlarıyla paylaşmak isteyeceği gönderileri düşünerek akışın üzerinde tutacak. Ayrı olarak hesabınızda daha fazla etkileşime girdiğiniz aile ve arkadaşların gönderileri, genel içeriklere göre öncelik kazanacak.
 
Bugüne kadar bir gönderinin ne kadar fazla kişiye gösterileceği veyahut ne kadar üstte çıkacağı gönderinin etkileşimine göre belirleniyordu. Başka bir deyişle çok beğeni, paylaşım ve yorum alan gönderiler otomatik olarak daha fazla insana eriştiriliyordu. Değişen algoritma ile beraber, arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz içerikler düşünülüp etkileşimden bağımsız olarak alakalı kişilere gösterilecek. Ayrı olarak canlı yayınların da diğer gönderi türlerine göre daha fazla öne çıkarılacağını ve üstte görüneceği belirtelim.
 
Aynı zamanda izleyen sayfalar, yeniden başta görülmeye devam edecek. Ancak bunun için haber kaynağı tercihlerindeki “Başta Gör” seçeneğinin aktif edilmesi oldukça önemli. O nedenle şayet izlemiyorsanız ShiftDelete.Net Facebook sayfamızı izlememizi ve bu seçeneği aktif etmenizi tavsiye ederiz. Alakalı değiiklikle ilgili Mark Zuckerberg‘ün blog gönderisini buradan okuyabilirsiniz.