Video paylaşım sitesi YouTube o kadar hızlı gelişiyor ki, bu platforma emek veren başarılı YouTuber’lar, İbrahimoviç gibi dünyaca ünlü futbolcuların maaşından bile fazla kazanmaya başladılar.

En çok kazanan 7 YouTuber!

Ülkemizin en çok merak edilen suallerinden birisi, milyonlarca takipçisi bulunan ve her videoda milyonlarca kişi tarafından izlenen bu “YouTuber’lar kaç TL para kazanıyor?” oluyor. Ülkemizdeki rakamlarla ülke dışındaki rakamların aynı olmadığını fark etmişsinizdir. Geçenlerde Ruhi Çenet’in açıklamalarına göre ülkemizde yıllar süresince verilen emekler neticeninde 500 bin TL gibi bir ücret kazandığı ortaya çıkmıştı. Ancak işler ülke dışında çok daha büyük işliyor. Her sene milyonlarca dolar para kazanan YouTuber’lar, önceden futbolcularda olan “zengin” damgasını almaya başladılar. Öyle ki, pek çoğu dünyaca ünlü futbolculardan dahi daha fazla para kazanmaya başladı.
 
Tamam, hala bir Messi veyahut C. Ronaldo’nun aylığına erişemediler, ancak en az onlar kadar tanınan pek çok futbolcunun gelirini geçmeyi muvaffak oldular. Bugün sizlere hangi YouTuber’ın hangi futbolcudan daha fazla kazandığını açıklayacağız.
 

Daniel Middleton: 16.5 milyon dolar - Zlatan İbrahimoviç: 16.1 milyon dolar

Evan Fong: 15.5 milyon dolar - David Silva: 15.4 milyon dolar

Logan Paul: 12.5 milyon dolar - Ousmane Dembele: 12 milyon dolar

Dude Perfect: 14 milyon dolar - Eden Hazard: 13.8 milyon dolar

Mark Fiscbach: 12.5 milyon dolar - Alexis Sanchez: 11.5 milyon dolar

Jake Paul: 11.5 milyon dolar - Mohamed Salah: 9,9 milyon

Lilly Singh: 10.5 milyon dolar - Cenk Tosun: 8 milyon dolar