Instagram'da Twitter'ın Tweetdeck servisinde yaptığı gibi tasarılı gönderim dönemi başlıyor. Instagram'da da yakında sonradan yayınlanacak resimleri tasarılayabileceğiz ve Instagram'ın daimi başında olmasak da hesabı aktif tutabileceğiz.

Bundan sonra İnstagram Paylaşımları Böyle Olacak !!!

Instagram, işletmelerin gönderilerini zamanlamasına müsaade edeceğini duyurdu. Reklamları kapsamayan gönderi zamanlama özelliği, direk Instagram’a dahil edilmeyek. Uygulama yerine Instagram API’si üzerinde farklıklar yapılacak. Böylelikle günümüzde oldukça popüler olan Hootsuite veya SocialFlow gibi sosyal medya yazılımları çok daha işlevsel hale gelecek. İlk etapta sadece İşletme hesapları tarafından kullanılabilecek olan gönderi zamanlama özelliğinin, 2019 yılından itibaren kişisel hesapların kullanımına sunulacağı dile kazançlıyor.

 

 

Hootsuite CEO’su Ryan Holmes, gönderilerin zamanlanabilir hale gelmesinin, 16 milyondan fazla müşterilerinin ana taleplerinden birisi olduğunu belirtirken, yeni API ile birlikte yüzlerce fark Instagram hesabının sosyal medya yöneticileri tarafından kolay ve güvenli bir şekilde kontrol edilecebileceğini dile getiriyor.