Maliye Bakanı Naci Ağbal, Vergi Konseyi’nin 130. Olağan Genel Kurulu’nda, toplantı yapmak yerine WhatsApp grubu kurulmasını teklif etti.

Bakan WhatsApp grubu kurulmasını istedi!

Vergi Konseyi’nin 130. Sıradan Genel Heyeti’nda söz alan Maliye Bakanı Naci Ağbal, alakanç bir öneri ile teknoloji gündemine konu oldu. Bakan Naci Ağbal, bir sonraki ay düzenlenecek toplantı yerine WhatsApp grubu kurulmasını istedi.
 
N. Ağbal, bir sonraki toplantı yerine dinamik bir yapıda çalışan WhatsApp grubunun kurulmasının daha sıhhatli olacağını belirtti. WhatsApp grubuna kendisinin de katılmasını isteyen bakan, gün nihayetinde meselelerin bu gruptan ifade edilmesini istedi.
 
Ağbal konuyla alakalı; "İlla bir ay sonraki toplantıya gerek yok. Bence artık bir WhatsApp grubunuzun olması gerekli. WhatsApp grubu dinamik bir şekilde kullanılsın, gece yarısı ‘bana şöyle bir şey söylendi’ diye gruba atsın. Grup onu dinamik olarak tartışsın. Maliye Bakanı olarak beni de dahil edin. Grupta bir katılımcı olarak bende takip edeyim. Gerekiyorsa onu da komisyonda önerge verelim o konuyu, çözelim. Meseleleri dinamik, hatıranda belirlemek, hatıranda çözmek üzerine heyeti bir anlayış olacak." ifadelerini kullandı.
 
 
WhatsApp grubu ile sağlanacak olan iletişim hem daha hızlı olacağı hem de daha hızlı aksiyon alınmasını sağlayacaktır. Maliye Bakanı'nın bu önerisi çok yerinde olmuş diyebiliriz.