BTK, Afrin operasyonunda askerimizi ve halkımızı kötü etkileyecek görüntü ve paylaşımların olmaması konusunda Facebook, Twitter ve YouTube’u uyardı.

BTK'dan Sosyal Medya Devlerine Uyarı!

 

Afrin operasyonu, bu aralar büyük bir hızla devam ediyor. Askerlerimizin hudutlarımızda güvenli bölge oluşturmak için başlattığı operasyon, haliyle biz dahil tüm dünyanın gündemine oturmuş vaziyette. Bu vaziyet, elbette internete de yansıyor. İnternet üzerinde Afrin Operasyonu konusunda yapılan tüm paylaşımları mercek altına alan yargı ve BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU, Zeytin Dalı harekatına yönelik sosyal medya devlerine de ikazda bulundu. Facebook, Twitter ve YouTube’a ikazda bulunan BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU, Afrin operasyonunda yalan yanlış içerik yayınlayıp halkımızı ve askerimizi negatif etkileyen içerikler için anlık olarak çalışma yapılması gerektiğini açıkladı.

Sosyal medya şirketleri, BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU’nın bu ikazını onaylayarak iş birliği yapacaklarını açıkladılar. İşbirliğinin nasıl olacağı şu anda bilinmiyor, ancak Mehmetçiğin savaş bölgesinde pozitif bir şekilde ilerlediği düşünülürse cephedeki askerin moralini bozacak ve Türk halkını manipüle edecek yalan yanlış içerikler yakından izlenip geniş kiltlelere erişemeden yayından kaldırılacak.

Ülke olarak son senelerin en sert tutumunu sergilediğimiz Afrin operasyonunda, internet gibi büyük iletişim ağlarının bizleri olumsuz etkilememesini istiyoruz. PYD/PKK terör örgütlerini temizleyerek harekatı şehir merkezlerine doğru taşıyan askerlerimiz, burada PKK’nın internet üzerinde yaptığı provoke edici eylemlerle moral bozukluğu yaşayabilir.


PYD/PKK terör örgütü, bu operasyonu düzenli olarak internet ve çeşitli sosyal medyalardan kontrol ediyor. Bu yüzden bu operasyonların daha saklı bir biçimde devam etmesi, askerlerimiz için daha iyi olacaktır.