Sony, merakla beklenen telefonu Xperia XZ2'yi tanıttı. Tasarım açısından büyük yenilik ile gelen Xperia XZ2 özellikleri haberimizde.

Yepyeni Xperia XZ2 ve özellikleri!

Telefon pazarında uzun vakittir tasarım değiştirmediği için tenkitlen Sony, bu tenkitlere Xperia XZ2 ile cevapladı. MWC 2018 etkinliğinde sahne alan Sony, tasarımsal açıdan yenilnen Xperia XZ2 modelini tanıttı. Peki, Xperia XZ2 özellikleri neler?

Xperia XZ2 özellikleri

Xperia XZ2, 5.7 inç büyüklüğünde 18:9 ekran oranında Full HD+ ekran ile geliyor. HDR özellikli bu ekran çizilmelere karşı Corning Gorilla Glass 5 ile savunuyor. Ayrı olarak Xperia XZ2'nin ekranı SDR görüntüleri HDR'a çevirebiliyor.
 
Xperia XZ2'nin kalbinde ise Qualcomm'un 2.8 GHz hızında çalışan Snapdragon 845 çip seti ve 4 GİGABYTE RAM bulunuyor.
 
Xperia XZ2, 19 Megapiksel çözünürlüğünde tek kamera heyetimi ile geliyor. Bu kameranın diyafram açıklığı ise f/2.0 olarak belirlenmiş. 12800 ISO değerine çıkabilen bu kamera, 4K çözünürlüğünde 60 FPS hızında HDR video çekebiliyor. Bu kamera Slo-mo videoları ise 960 FPS hızında çekebiliyor.
 
 
Telefonun ön bölümünde ise 5 Megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor. Kutusundan Android 8.0 Oreo ile çıkan Xperia XZ2, 3.180 mAh kapasitesinde kablosuz şarj desteki batarya ile geliyor.
 
Telefonun ses özelliklerine değinecek olursak; Xperia XZ2'de High-res audio başka bir deyişle yüksek çözünürlüklü ses için DSEE HX, LDAC, aptX HD audio ve S-Force surround teknolojileri bulunuyor.
 
İster film izleyin ister müzik dinleyin, Sony'nin Dinamik Titreşim Sistemi ses verilerini çözümleme eder ve aksiyonu avucunuzda hissetmenize imkân tanıyarak tam manasıyla benzersiz bir eğlence tecrübesi sunar. Üstelik kullanmak istemediğinizde bu özelliği kapatabilirsiniz.