Samsung'un amiral gemisi telefonlarında kullandığı bu özellik, diğer Galaxy telefonların da standart özelliği olabilir!

Samsung telefonlarında yeni teknoloji

Live Focus özelliğinden önce Selective Focus özelliği vardı. Bu özellik sayesinde tek lensli selfie kameranızla çektiğiniz resimlere alan derinliği efekti uygulamak olasıydı. Özellik ayrı olarak odak noktasını kullanıcının seçmesine müsaade de veriyordu. Selective Focus özelliği Galaxy S5 ile kullanıma açılmıştı ve şimdiye dek piyasaya sürülen tüm Samsung amiral gemileri bu özellikle gönderildi. Şimdiye dek orta düzeyli telefonlarda bu özellik olmasa da, Samsung geçtiğimiz ay Selfie Focus isimli benzer bir özelliği amiral gemisi olmayan telefonlara getirdi.

Selfie Focus, Selective Focus'un biraz kolaylaşmış ama orta erimli Galaxy'ler için geliştirilmiş bir sürümü gibi. Selfie Focus daha geniş bir telefon yelpazesini desteklese de, Selective Focus kadar iyi sonuçlar vermiyor ve ne yazık ki istediğiniz yere odaklanma seçeneği de sunmuyor.

Daha da hayal kırılığı yaratacak bir haber ise, bu özelliğin arka kameralar için çalışmıyor olması. Ancak bunun sebebi orta ve düşük erimli Samsung telefonların ön kameraları bazen arka kameralarından daha iyi olması olabilir.

Eğer orta düzey bir telefonda gerçek alan derinliği efekti arıyorsanız, yeni piyasaya sürülen Galaxy A8 ve A8 Plus tam sizin için olabilir.