Samsung'un geçtiğimiz günlerde ülkemizde dağıtmaya başladığı en yeni Android güncellemesi Android 8.0 Oreo güncellemesi artık yapılamıyor. Peki bu güncelleme neden geri çekildi?

Samsung Oreo Güncellemesi durduruldu

Samsung, 12 Şubat Pazartesi günü dağıtmaya başladığı Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için Android 8.0 Oreo güncellemesini bir anda geri çekti. 6 ay süren test2 sürecinin hemen peşinden hiçbir açıklama yapılmadan güncellemenin neden geri çekildiği ise merak konusu.
 
Neyin yanlış gittiği veya ciddi bir meselenin olup olmadığı bilinmezken, şirketin yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığı dile getiriliyor. Dünyanın önde gelen Android alet üreticisi her sene yüksek satış rakamları ele geçiriyor. Tam da 25 Şubat tarihindeki Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus lansmanı öncesinde böyle bir olayın olması da ayrı olarak dikkat çekiyor.
 
 
1344,96 MB boyutundaki G950/G955-FXXU1CRAP Android 8.0 firmware ülkemiz ile beraber Belçika, Almanya, Fransa, Hindistan, Norveç ve Birleşik Arap Buyruklukları için sunulmuştu. Sunulacak yeni firmware ise değişik bir sürüme sahip olacak.
 
Hali hazırda Galaxy S8 aletinizi Oreo sürümüne yükseltmişseniz Yazılım Güncelleme üzerinden yeni güncelleme çıktığında hemen yükleme yapabileceksiniz.