Yeni bir patent müracaatı, Galaxy Note 9'un üst ve alt çerçeveleri de ekrana katarak çok ince bir çerçeveyle gelebileceğini gösteriyor!

Note 9 dan İlk Bilgiler

Artık hemen hemen tüm akıllı telefon üreticileri, çerçevesiz telefonlar üretmeye çalışıyor. iPhone X ve Essential Phone'un çerçeveleri ne kadar ince de olsa, ön kamera ve hoparlör gibi bir takım parçalar için ekranın üst bölümünde birer çıkıntıya sahipler. Samsung'un yeni patenti gerçekliğe kavuşursa, Galaxy Note 9 tüm ekran/çerçhaneye oranı rekorlarını kırabilir.

World Intellectual Property Organization (WIPO) ile müracaatı yapılan patent, ön yüzünde parmak izi okuyucusu, selfie kamerası ve algı edicilere sahip olan bir akıllı telefonu gösteriyor. Patent, ekranda bulunan delikler sayesinde bu parçaların ekranın altından çalışabilidiğini anlatıyor. Çizimlerden anlaşıldığı kadarıyla, kullanılan uygulama ve duruma göre aletin ön yüzü bütünüyle ekran olabiliyor, ancak ekranın üst ve alt bölümü kararırsa telefon çerçeveli bir telefon görünümü alabiliyor.

 

Ekranın üzerinde delikler olması garip bir fikir gibi gelebilir, ve bu patent harbiden hiç bir zaman prototip mevkisinden çıkamayabilir. Bu patent gerçilave edişse bile tahminler böyle bir tasarımı en erken Galaxy Note 9 ile birlikte göreceğimizi söylüyor.