Samsung, Galaxy S9'da geleceği söylenen ekran altı parmak izi özelliğine yeni amiral gemilerinde neden yer vermedi? Samsung yetkilisi açıklıyor!

Galaxy S9 önemli eksik!

Samsung Galaxy S9 tanıtılmadan önce ekranda parmak izi tarayıcısı ile geleceği söylentileri olmuştu ancak, en nihayetinde telefonun ekranda parmak izi idrak edicisi ile gelmeyeceği açıklandı. Eminiz ki birçoğunuz, neden özellikle Vivo gibi diğer şirketlerin sunduğu bu özelliğe Samsung’un amiral gemilerinde yer vermemesini merak ediyor.
 
MWC 2018'de AndroidPIT'e konuşan Samsung Ürün Portföyü ve Ticari Taktik Dolaysızörü Notton, bunun nedenini açıkladı. Çünkü Samsung, piyasaya sunmadan önce teknolojiyi mükemmelleştirmek istiyor. Notton'a göre Samsung, hayal kırıklıklarına kapı aralayabilecek özelliklerin, piyasaya sunulmadan önce düzgün çalışıp çalışmadığından % 100 emin olmak istiyor. Bu yüzden de iyice geliştirmeden bu özelliği sunmak istemiyor.
 
 
Notton'un söylediğine göre Samsung, gelecekteki Samsung telefonlarında bu özelliği sunmayı tasarılıyor ve hala teknolojinin üzerinde çalışıyor. Geçen ay çıkan bir söylenti, Galaxy Note 9'un dahi bu teknolojiyi içeremeyebileceğini söyledi. Buna göre Samsung, ekran altı parmak izi tarayıcı özelliğine sahip akıllı telefonlarını 2019'da piyasaya sürebilir.
 
Röportajda ayrı olarak Notton, Samsung'un kullanıcılarını dinlediğini ve parmak izi sensörünü daha ulaşılabilir bir yere taşıdığını söyledi. Notton’a göre önceki aletlerdeki parmak izi tarayıcıdan daha hızlı çalışacak.