Dünyaca ünlü 4X4 üreticisi olan Land Rover artık sadece araç üretmiyor! Bakın marka artık ne üretecek:

Land Rover artık sadece araba markası değil!

Land Rover’ın sağlamlığı ve modüler yapısı ile ön tasarıya çıkan telefonu duyuruldu. Telefon, kendisini bir GPS aletine çevirecek modülle birlikte geliyor.
 
Land Rover markasını, genel olarak ürettiği 4x4 özellikli sağlam arabalarla görüyoruz. Hem sağlam hem kuvvetli hem de konforlu olan Land Rover, yerine yakışır bir telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Telefon aslında Land Rover tarafından değil, önceden CAT ve JCB marka aletleri da üreten Bullitt isimli İngiliz telefon üreticisi tarafından üretiliyor. Daha önce ürettikleri telefonları göz önüne alırsak, sağlamlık konusunda çok sıkıntı yaşayacaklarını sanmıyorum.
 
Land Rover ile Bullitt arasındaki ortaklık, 2016 seneyin başlarında ilan edilmişti. Anlayacağınız takriben 2 yıldan beri böyle bir aletin çıkmasını bekliyorduk. Bullitt, bunca yıldan beri ne yapıyor diyorduk ki, Land Rover telefonu sonunda duyuruldu. Telefonun çok ehemmiyetli bir özelliği var. Tıpkı Moto Mods’da olduğu gibi modüler bir telefon olan Land Rover, opsiyonel olarak satın alabileceğiniz bazı modüllerle telefona yeni özellikler ilave ediyor.
 
Land Rover telefonu, ilk başta Adventure Pack isimli, kendi bataryasıyla gelen çok daha güçlü bir GPS modülü ile çıkacak. Bu modülü telefonunuza taktığınızda, ViewRanger’ın harita uygulamasıyla en uzun yolculuklara çıkmanızı sağlayacak. GPS modülü, yerel coğrafi özellikleri daha doğru tanımlayabilmesi için Skyline artırılmış gerçeklik özelliğini de sunuyor.
 
Bullitt veya Land Rover tarafından daha net bir izah yok, ancak yakında yeni modüller duyurulacak gibi görünüyor. Modüler telefonların en büyük avantajı, kişinin kendi isteğine göre telefonuna yeni özellikler ilave etmesini sağlaması oluyor. Sağlamlığı ile ön tasarıya çıkan telefonda normal olarak IP68 su geçirmezlik sertifikası bulunuyor. Bullitt, sıcak sular, büyük medyaçlar ve hem de tuzlu suda bile çalışacağını söylüyor. Telefonun bunun dışında ana özellikleri izah etmedi. Muhtemelen MWC 2018’de daha çok bilgi izah edecektir.