Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobile ilişkin "Şirketleşme ve bir CEO atama aşamasındayız. Dolayısıyla yer konusunda yapılmış hiçbir çalışma yok." dedi.

Hükümetten yerli otomobil açıklaması

Bakan Özlü, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Merkezi Hizmet Binası ile Kalıcı Konutlar Necmettin Erbakan Kütüphanesi'nin açılışını gerçilave ediştirdi.
 
Kütüphane açılışının hemen peşinden binayı gezen Özlü, Necmettin Erbakan'ın resiminin olduğu bölümü inceledi. Erbakan için dua eden Özlü, "Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun." ifadesini kullandı.
 
Daha sonra Kalıcı Konutlar Gençlik Merkezi'nin açılışını yapan Özlü, burada Gençlik Merkezi Ab-ı Hayat Topluluğu'nun Afrin için hazırladığı türküyü dinledi.
 
Açılışın hemen peşinden gazetecilerin suallerini cevaplayan Özlü, Düzce'de mobilya, elektronik, metalürji ve gıda alanında, dünyada söz sahibi 4 büyük fabrikanın açılacağını belirtti.
 
"ŞİRKETLEŞME VE BİR CEO ATAMA MERTEBESİNDEYİZ"
 
Özlü, "Yerli otomobilin şarj üniteleri Erzurum'da mı üretilecek?" suali üzerine, şunları kaydetti:
 
"Öyle bir şey yok. Henüz daha çalışıyoruz. Şirketleşme ve bir CEO atama mertebesindeyiz. Dolayısıyla yer ile ilgili yapılmış hiçbir çalışma yok. Yer konusunda 22 şehirden talep var, bu talepler önümüzdeki 1,5 sene içerisinde değerlendirilecek, yer konusu daha belli değil."
 
Bakan Özlü, yerli otomobil çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ilave etti.