Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Çiftlik Bank'la ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye genelinde binlerce üyesi bulunan Çiftlik Bank’a yeni üye olmak isteyenlerin karşısına çıkan yönetim kararı ile üye alımlarını durdurduğunu açıkladı. SPK’nın, şirket yetkilileri hakkında ‘dolandırıcılık’ suçlaması ile suç duyurusunda bulunmuştu.

Son Dakika: Çiftlik Bank Gerçekleri

Ve bu konuyu sizler için en ince detayına kadar araştırdık.
 
Sistem bildiğiniz üzere Sanal hayvan satın alarak Senelik olarak belli miktar kazanç sağlanan bir oyundur.Bunun yanı sıra depo ve Yem giderleri de vardır cüzi miktarlarda. Senelik kazancın %5'i ise Gümüş olarak veriliyor ve Çiftlik Bank şarküterilerinden alışveriş yapabiliyorsunuz.
 
Oyunu oynadığını öğrendiğimiz ve daha sonra kendisine eriştiğimiz ve ismini vermek istemeyen S.Ö isimli kişinin açıklamaları ise şu şekilde ;
''Takriben ekim ayından beri oyunu oynuyorum ve vadedilen kazancı kuruşu kuruşuna aldım.Bu vakte kadar hiçbir sıkıntı olmamasına karşı günümüzde çıkan haberlerden dolayı biraz tedirgin oldum ve yatırımları durdurma kararı aldım. ''
 
Daha önce ne olmuştu;Türkiye genelinde on binlerce kişiden para toplayan Çiftlik Bank, yeni üye alımını durdurdu. Yapılan açıklamada, üye alımının yönetim heyeti kararı ile alındığı belirtildi. SPK'nın, şirket yetkilileri ile ilgili 'dolandırıcılık' suçlaması ile suç ilanında bulunduğu Çiftlik Bank'ın son açıklamasında, Ponzi veya saadet zinciri olmadıklarını göstermek için üye alımını durdurdukları öne sürüldü.
 
 
 
Bir süredir gündemde olan Çiftlik Bank konusunda, çeşitli bakanlıkların yanı sıra en son Anapara Piyasası Heyeti harekete geçmişti. SPK, Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık, Fame Game Hayvancılık Endüstri, Çanakkale Dora Gıda ve Fame Game Software şirketlerinin faaliyetleri mercek altına almıştı.
 
511 MİLYON TL TOPLANDI
 
Hazırlanan SPK raporunda toplanan paralar ve Kıbrıs’a transfer edilen paralar ile alakalı önemli detaylar bulunmuştu. Sabah Gazetesi’nin SPK raporuna dayandırdığı haberinde, Çiftlik Bank sisteminde77 bin 843 kişiden 511 milyon TL para toplantı. Yeniden rapora göre 62 bin 877 kişiye 393.3 milyon TL ödeme yapıldı. Kalan 113.4 milyon TL ile Kıbrıs’a aktarıldı. Yeniden habere göre, söz konusu paranın bir bölümü Çitlik Bank CEO’su Mehmet Aydın ve eşinin hesabına yapıldı.