Sahabe'lerin hayatını cebinize getiren uygulama Siyerû’s Sahâbe, Android ve iOS cihazlar için indirmeye sunuldu.

Sahabe'lerin hayatı cebinize geldi!

 
Akıllı telefonlar hayatımızda birçok alanda bulunmanın yanı sıra, bir kütüphaneyi de cebimizde taşımamızı sağlıyor. İnternet ve çeşitli uygulamalar aracılığı ile birçok bilgiyi cebimizde taşıyabiliyoruz. Bu uygulamalardan bir tanesi de Siyerû’s Sahâbe uygulaması.
 
Siyerû’s Sahâbe uygulaması, Peygamber efendimiz vaktinde yaşamış olan Sahabelerin hayatının bulunduğu bir uygulama. Uygulama sayesinde istediğiniz her yerde ve vakitte, bir sahabenin hayatını okuyabilir, Onların yaşantısını kendi yaşantınız için örnek alabilirsiniz.
 
Geliştirici açıklamasında, Siyerû’s Sahâbe uygulaması ile ilgili şunları söylüyor:
 
 ”Rastgele bir Sahâbe’yi anlatmaya başlarken ilk önce, doğru ve çok kolay anlaşılsın diye o sahabe hakkında ele geçirebildiğimiz bilgilerden yola çıkarak, bir sayfalık bir kimlik çıkardık. O sahabe hakkında, kimlikteki bilgi yerini doldurulacak bilgi varsa o bilgileri özet yazdık. Eğer bilgi yoksa oraya; Bilgi yok dedik. O bilgi ihtilaflı ise; İhtilaflıdır dedik. Bu kimlikte gördüğümüz lüzum üzerine şuna dikkat ettik: İsimi geçen sahabenin Türkçe söyleniminde ismin anlamını değiştiren telafuz hataları oluşmasın diye o sahabenin isminin altına Arapça harflerle ismini yazdık. 
 
Daha sonra; O Sahabe ile ilgili elimizde var olan doğru bilgiler ışığında hayatını anlatmaya doğumundan veya çocukluğundan başlayarak, daha sonra Müslüman oluşunu, evliliklerini, âile fertleri hakkında doğru bilgileri aktarıp, ibretlerle dolu, örneklik arz eden ve bir o kadar da feyizli olan menkıbelerini bir araya getirip siz değerli okurlarımıza sunmaya çalıştık.
 
Bu, çalışmalarımız, sırasında her şeyi bitirdik veya birçok şeyler yaptık demek, katiyen istemiyoruz. Bu, zati mümkün değildir. Ancak vuslatımız kadar çaba sarf etmeye çalıştık. Takriben onyedi sene kadar süren titiz bir araştırma ve çalışmadan sonra, buna başarabildiysek, yüce Allâh’a, sonsuz Hamd ve Senâ ederiz.”
 
Siyerû’s Sahâbe isimli uygulama, 1001 Sahâbe’nin hayatlarını içeriyor ve Sahâbe-i Kirâm’ı seven tüm Müslüman kardeşlerimizin istifadelerine sunuluyor.
 
Aşağıdaki linklerden, iOS ve Android için Siyerû’s Sahâbe uygulamasını indirebilirsiniz.