Konsol oyunları içinde en sürükleyici oyunlardan olan God Of War, geri dönüyor. Sony markası olan PlayStation’un önemli bir atılımla God of War sayesinde biraz daha öne çıkması bekleniyor. Bu yüzden Sony, oyunun reklamlarında hiçbir masraftan kaçınmıyor.

Yeni God of War Geliyor!

NBA, her vakit dünyanın en çok izlediği takımların kıyasıya mücadele ettiği bir basketbol ligi oldu. Bu yüzden her türlü firmanın, tanıtım kampanyaları için sıraya girdiği bir yer oluyor. Hemen hemen her maçında gündem yaratacak kadar iyi reklam kampanyaları yapılıyor. Ancak oyun dünyası ile spor dünyasının git gide bir araya geldiği bir dönemdeyiz.
 
Bu yüzden spor müsabakaları esnasında yayınlanan reklamların oyunlarla alakalı olmaları çok normal. Dün gece AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Oakland şehrinde oynanan NBA maçında, alan ekran halini aldı ve sporseverler, sanki God of War izlemeye gelmiş gibiydiler:
 
 
Konsol dünyasında öncü konumda olan ve satış başarılarını rekorlarla elde eden Sony, yapım haklarını elinde bulundurduğu God of War serisini bitirmeye hiç niyetli gözükilometreüyor. Bu yüzden bir geçiş senaryosu hazırlayıp, Yunan mitolojisine efelenen efsane karakter Kratos’un genlerine doğru yolcuğa çıkıyoruz. 
 
Yeni God of War oyununda Kratos’un erkek çocuğu Atreus’un yetiştirilişine şahit oluyoruz. Artık yaşlanan ve yorulan Kratos, kalıtını erkek çocuğuna bırakmak için çalışıyor. Açıkçası bu hikaye, Marvel ve Wolverine hayranlarının Logan filminden çok fazla izle karşılaşacağı bir hikaye olabilir. Yaşlanan bir Kratos ve onun varisi olan küçük çocuğu ile kurduğu özel bağ, oyunun hikayesine netlikle heyecan katacaktır.
 
 
Heyecanla beklenen oyunlar arasında bu sene başı çeken God of War, savaş tanrısı ve erkek çocuğunun serüven dolu hikayesine bizleri ortak edecek. 20 Nisan’da PlayStation 4 için yayınlanacak oyunu dört gözle bekliyoruz