Microsoft'un popüler oyun konsolu Xbox One'a ilerleyen günlerde yeni bir güncelleme gelecek. Xbox Insider programına dahil olan kullanıcılar güncellemede yer alacak tüm yenilikleri de listeledi.

Xbox One'lara güncelleme; İşte yeni gelen özellikler

Xbox Insider programına dahil olan kullanıcılar daha Ocak ayında “Next Achievements” isimi verilen yeni ödül sistemine ulaşım sağlamışken, şimdi de yeni güncellemeye de herkesten önce erişme bahtına ulaşmış vaziyetteler.
 

Güncellemenin en önemli noktası ise hem XOne X hem de XOne S sürümlerinde 1440p çözünürlükte video oynatma desteği sağlayacak olması. Görüntü ve sesler sekmesine giriş yaptığınızda bu önemli güncellemeyi aktif hale getirebileceksiniz.

 
 
Bunun dışında Mixer’da Sony’nin PlayStation 4 platformunda oyuncularla tanıştırdığı paylaşımlı oynama özelliğine benzer bir özellik aktif hale gelecek. Başka bir deyişle Mixer üzerinden bu özelliği açtığınızda, başka bir oyuncu ya kendi oyun kumandasıyla veyahut ekranda yer alan ekran kontrollerini kullanarak sizin yerinize oyunu oynayabilecek.
 

Mixer uygulaması ayrı olarak kimi iyileştirmelerle beraber elden geçirilmiş olacak. Özellikle oyuncuların bir hayli canını sıkan ve yayın esnasında oyun değiştirdiğiniz takdirde yayının sonlanması hatasının da ortadan kaldırıldığı belirtiliyor. 

 
 
Güncellemenin ne vakit yayımlanacağı ise henüz netleşmiş değil. İddialara göre güncelleme önümüzdeki günlerde tüm Xbox One kullanıcılarına sunulacak fakat yeniden de Microsoft’un resmi açıklamasını beklemek daha doğru olacak.