Renault, e-Spor dünyasına, Avrupa'nın en yüksek performansına sahip Fransız ekibi Team Vitality ile birlikte adım atıyor.

Renault artık e-Spor'un Yeni Oyuncusu!

Renault ve Renault Sport Racing, güçlerini Team Vitality ile birleştirerek Renault Sport Team Vitality'yi kurdu. Renault Sport Team Vitality, 25 milyondan fazla oyuncuya sahip otomobil sporu oyunu olan Rocket League Championship Europe'un yeni sezonunda bulunuyor. Philip Paschmeyer, Victor Locquet ve Sandro Holzwarth'ın öncülüğünü yapacağı takım, Renault'ya e-Spor tutkunları ile iletişime geçme fırsatı sunuyor.
 
Renault markası, ayrı olarak League of Legend ve Fifa turnuvalarında oyuncuların ekip kıyafetlerinde bulunarak bu alanda Adidas, Omen by HP, Volvic ve Canal+ gibi büyük markalarla aynı kategoride bulunmuş oluyor.
 
Renault Grubu Evrensel Pazarlama Taktiği ve Pazarlama İletişim Departmanı Başkan Yardımcısı Bastien Schupp, ''Bu ortaklık, bize tertemiz genç bir kitleyle iletişim kurma mananında aleladeüstü bir fırsat sunuyor". "Vitality'nin e-Spor vizyonu ve uzmanlığı ile bizim motor sporlarındaki başarılı geçmişimizi bir araya getirmek mükemmel bir ortaklık olacak. e-spor parlak ve umut verici bir geleceğe sahip. Renault Sport Racing üzerinden bu genç oyuncular ile iletişim kurmak ve bir parçası olmak için sabırsızlanıyoruz'' diye konuştu.