18 yaşındaki lise öğrencisi tarafından geliştirilen Unrect, bugün Steam’de yayınlanmaya başladı.

Lise Öğrencisinin Geliştirdiği Yerli Oyun Unrect, Steam'de Yayınlandı!

Türk oyun sektörü, en azından bağımsız yapımlarda son senelerde çok ciddi manada gelişti. Daha çok mobil oyun sektörüne yönelen oyun geliştiricileri, çıkardıkları oyunlarla bizleri gururlandırıyor. Steam’de bugün yayınlanan Unrect de aynı emele hizmet ediyor. Tamamıyla Türk yapımı bir oyun olan Unrect, kendi sömürgenizi kurmanızı sağlayan son derece sevimli bir oyun olarak karşımıza çıktı.

Takriben iki senedir tek bir kişi tarafından geliştirilen yerli oyunda kendi sömürgesini kurmaya çalışan minik bir karakteri kontrol ediyoruz. Dünyanın çeşitli bölgelerine dağılmış hayat kaynaklarını toplayıp bu kaynakları kapsüllerde aktararak sömürgemize renk katacak yeni fertler üretmeye çalıştığımız açık dünyaya sahip oyunda, düşman güçlere karşı mücadele vermeniz gerekiyor. Düşman baskınlarını atlatmak için üssünüze taretler, mayınlar, tuzaklar ve çeşitli ekipmanlar kurarak sağlam bir savunma hattı oluşturabilirsiniz.

Bunun dışında her fert bizim için fazladan bir üretim kaynağı demek. Bu bireylere görevler vererek ani baskın vaziyetlerinde biraz olsun soluk almamızı sağlayabiliyoruz.

Unrect her yönden talih verilmesi yapımlardan birisi, ancak en önemli özelliğinin sadece 18 yaşında bir lise öğrencisi olan Sedat Güç tarafından, 18 aylık bir geliştirme süreci neticeninde karşımıza çıkması oldu. Oyun beğenilir beğenilmez, önemli değil. Asıl önemli olan şey, bu kardeşimizin ülkemizdeki diğer geleceği parlak insanlara ışık olması. Steam üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz oyunun sayfasına buradan erişebilirsiniz.