FIFA 18’de potansiyel gücü 83’den 75’e düşürülen Ünder, 1 hafta geçmeden bu kez 85 potansiyel güce çıkarıldı.

FIFA 18, Cengiz Ünder’in Gücünü Güncelledi!

EA Sports’un çıktığı günden beri sağlam bir oyuncu kitlesiyle oynanmaya devam eden oyunu FIFA 18, geçtiğimiz hafta özellikle Türk oyuncuları sinirlendirecek bir güncelleme yapmıştı. Her hafta bir takım oyuncuların potansiyelini düşürüp yükselten şirket, geçtiğimiz hafta şu anda Roma’da oynayan Türk futbolcu Cengiz Ünder’in potansiyel gücünü düşürmüştü. 83 olan potansiyel gücü ansızın 75’e düşüren EA Sports, Türk oyuncuların da bu olaydan ötürü reaksiyonunu çekmişti.
 
Son haftalarda oynadığı çoğu maçta skora direk tesir yapmayı muvaffak olan Ünder’in bu düşüşü hangi sebeple oldu bilinmiyordu ki, EA Sport’un bu yanlışı anlaması kısa sürdü. Bu hafta FIFA 18 için yayınlanan yeni güncelleme ile beraber Cengiz Ünder’in normalde 75 olan potansiyel gücü 85’e yükseltildi. Bir hafta içerisinde potansiyel gücü önce 8 puan düşürülüp sonra 10 puan yükselen ulusal futbolcu, yeni güncelleme ile beraber bir takım kabiliyetlerinde de yükseltme yaşadı. Şut gücü ve uzaktan şut kabiliyetlerini geliştiren EA Sports, bunun dışında top kontrolü ve top sürme maharetlerinde de yükseltmeye gitti.
 
 
Henüz 19 yaşında olan genç yıldızın Roma ile 5 senelik mukavelesi bulunuyor. Bu sezon başında Başakşehir’den Roma’ya transfer olan Ünder, futbol yorumcularına göre Türkiye’nin yeni yıldız futbolcusu olabilir. EA Sports’un neden potansiyel gücü düşürüp sonra yükselttiğini bilemeyiz, ancak bu noktada bir yanlış anlaşılma olabilir. Neyse ki genç futbolcu, oyundaki hak ettiği potansiyel güce yine kavuştu.