Rockstar Games’in efsane oyunu, GTA Online’dan aldığı başarı ile günümüzde hala en çok satan oyunlar arasında yer alıyor.

En Çok Satanlar Listesinde Yeni O 1. Sırada

Dünyanın en ünlü oyunu hangisi diye sorsam, pek çoğunuz bunun yanıtını Grand Theft Auto V veyahut bilinen isimiyle GTA 5 diye açıklar. Öncelikle 2013 seneninde PS3 ve Xbox 360 için çıkış yapan oyun, aradan geçen 5 seneye karşın hala satış listelerinin ilk sıralarında bulunuyor. 2014’te PS4 ve Xbox One, 2015’te ise PC için çıkışını gerçilave ediştiren oyun, İngiltere’nin sunduğu en çok satan oyunlar listesinde 34 hafta süresince birinci sırada kalmıştı. Daha sonra birinciliği kaptırmış olmasına rağmen sürekli ilk 10’da kendine yer bulan GTA 5, aradan 5 sene ya da daha spesifik bir şekilde 226 hafta geçmesine rağmen yine en çok satan oyunlar listesinde birinci olmayı muvaffak oldu.

Rockstar Games’in en ünlü oyun serisinin son oyunu olan GTA 5, bu başarıyı yaparken arkasında Call of Duty: WWII, FIFA 18 gibi güncel oyunlar bulunuyordu. Başka bir deyişle 2013’te çıkan oyun, günümüzde çıkan oyunlardan daha fazla satabiliyor. Bu hafta Birleşik Kraliyet’ta en çok satan 10 oyun şu şekilde;

  1. GTA V
  2. Call of Duty: WWII
  3. FIFA 18
  4. Assassin’s Creed Origins
  5. Mario Kart 8 Deluxe
  6. PlayerUnknown’s Battlegrounds
  7. Star Wars: Battlefront II
  8. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  9. Forza Motorzport 7
  10. Super Mario Odyssey