2018’in sonbahar aylarında çıkış yapacak Battlefield 5’in ilk görüntüsü Reddit üzerinden sızdırıldı.

Battlefield 5’e Ait İlk Görüntü Paylaşıldı!

DICE’ın başarılı oyunu Battlefield, geçen yıl 1. Dünya Savaşı’nı konu edinerek son derece başarılı bir iş ortaya koymuştu. Hemen herkesin beğenisini toplayan Battlefield 1, takriben 1.5 seneden beri yeni DLC paketleri ile oyuncuların alakasını üzerinde toplamayı muvaffak oldu. İki sene önce çıkan Call of Duty: Infinity War’a da büyük bir fark atmayı muvaffak olan şirket, bu sene yeni bir vurgun yapmaya hazırlanıyor.
 
DICE’ın uzun süredir sır gibi gizlediği yeni Battlefield oyununun ilk görüntüsü sızdırıldı. Geçtiğimiz Ocak ayında bu sene hazanda yeni bir Battlefield oyununun geleceğini duyuran EA, göründüğü üzere Battlefield 5’i çıkarıyor. Battlefield 1’den önce çıkan Battlefield 4 ismine devam edecek seri, bu sefer hangi vakit dilimine gidecek bilinmiyor.
 
 
Call of Duty’nin 2017’de çıkardığı ve oranla başarılı da olduğu İkinci Dünya Savaşı konsepti, Battlefield 5 ile de devam edecek gibi duruyor. 1. Dünya Savaşı’nda beklediği alakayı karşılayan şirket, bu efsaneyi 2. Dünya Savaşı’yla devam ettirebilir.

Ütopik Bir Dünya Olabilir

Reddit üzerinde paylaşılan görsele göre oyun ile ilgili hiç bilgi yok, ancak görselde yer alan renk tonlarının bizleri ütopik bir evrene götürmesinin de olası olduğu düşünülüyor. 25 milyondan fazla satan BF1’in başarısını yakalayacak bir oyun karşımıza çıkacak mı bilmiyorum, ancak umarım bu yıl biraz daha kaliteli bir singleplayer performansı olur.
 
DICE’ın karşımıza nasıl bir oyun çıkaracağı merakla bekleniyor. Şayet her şey tasarılandığı gibi giderse, önümüzdeki aylarda yeni oyunun tanıtıldığını görebiliriz.