HMD Global, yeni ve güçli bir amiral gemisi Nokia telefon üzerinde çalışıyor olabilir!

Nokia Yeni Akıllı Telefon!

Nokia akıllı telefonlar ın hanesi HMD Evrensel, haberlere göre yeni bir Nokia amiral gemisi akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Şu an için Nokia 8 Pro ismi verilen telefon, söylentilere göre 2018'in üçüncü çeyreği civarında piyasaya çıkabilir. Aletin, Snapdragon 845 yongası kullanması bekleniyor.
 
Önümüzdeki hafta başlayacak olan Mobile World Congress (MWC) yaklaşırken, çıkması beklenen akıllı telefonlar ile ilgili epeyce fazla söylenti duymuştuk. MWC 2018 etkinliğinde çıkacak olan bir takım akıllı telefonlar ın özellikleri az çok zati biliniyor, fakat bugünkü Nokia telefon hakkındaki söylenti, daha altı aydan önce çıkması beklenmeyen bir alet ile ilgili.
 
Daha önceleri de, HMD'nin Penta-lens'e sahip Carl Zeiss optik kullanan bir akıllı telefon çıkaracağı söylentileri vardı. O sıradaki söylentiler, o telefonun Nokia 10 olabileceğini söylüyordu. Fakat bugünkü yeni söylentiye göre HMD, bu alete Nokia 8 Pro ismini verebilir ve Nokia 10 diye bir alet görmeyebiliriz.
 
Bunların yanında HMD Küresel'ın önümüzdeki hafta MWC 2018'de Nokia 7+ Nokia 4 ve Nokia 1'i çıkarması bekleniyor. Nokia 7+'nın orta düzey bir akıllı telefon olması beklenirken, Nokia 4 ve Nokia 1 ise hesaplı ve giriş düzeyi olacaklar.