Efsane telefon 3310'un ardından Nokia tarafından hayata döndürülen ikinci efsane telefon 8110 4G ön incelememiz ve hakkında bilmeniz gereken her şey!

Efsanenin En Yenisi: Nokia 8810

Nokia 8110 4G, aynı isimle 1996'da piyasaya sürülen telefonun yine tasarlanmış sürümü, MWC 2018'de tüm dünya ile tanıştırıldı. The Matrix filminde Neo'nun telefonu olmasıyla ünlenen bu cep telefonu, ayrı olarak kıvrımlı yapısı yüzünden muz telefon olarak da biliniyordu.
 
 
Yeni Nokia 8110 Mayıs 2018'de Avrupa, Orda Doğu, Afrika ve Çin'de tek ve çift SIM desteği ile piyasaya sürülecek. Şu an için Dünya'nın diğer bölgelerinde ne vakit piyasaya sürülecek açıklanmadı. Telefon 100 dolar ücretiyle satışa sunulacak.
 
Yeni 8110 4G, özgün 8110'dan biraz daha küçük bir tasarıma sahip, bu da onu daha kolay taşınır hale getiriyor. Plastik gövdesi, microUSB portu, kulaklık girişi ve sağında güç tuşu bulunuyor. Tuş takımı kapağın altına gizlenebiliyor. Alet siyah ve muz sarısı renk seçenekleri ile piyasaya sürülecek.
 
 
Telefonun 2.4 inçlik QVGA çözünürlüğünde bir ekranı var. Ekran dokunmatik değil, başka bir deyişle arayüzü kontrol etmek için tuşları kullanmak zorundasınız. 1,500mAh pili 25 gün süresince bekleme modunda şarj olmadan durmasını sağlıyor. Bu da 8.5 saat kesintisiz telefon aramasına eşit.
 
Aletin donanımına gelirsek, Qualcomm 205 (çift çekirdekli 1.1GHz) işlemcisi, 512MB hafızası ve 4GB depolama alanı ile mütevazi bir telefon diyebiliriz. Nokia 8110 4G'yi günümüz akıllı telefonlar ı ile karşılaştırmak haksızlık olacaktır, fakat akılsız telefonlar için hiç de fena bir donanım değil.
 
 
Telefonun işletim sistemi HMD tarafından geliştirilen Smart Feature OS. Bu da sade ama kullanışlı bir tecrübe mananına geliyor. Beklediğiniz gibi yenilenmiş Yılan oyunu ile birlikte Facebook, Twitter, Google Maps ve Google Assistant uygulamaları alete dahil olarak gelecek. Telefon, 4G irtibatı sayesinde daha sonra yayınlanacak uygulamalara da ulaşabilecek.