Nokia, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği Android telefon satışları ile HTC, Sony, Google, Lenovo, OnePlus gibi devleri geride bırakmayı başardı.

Efsane Telefon Markası Nokia Eski Günlerine Dönüyor!

Mobil birimini Microsoft'a kaptırdıktan sonra mobil pazardan çekilmeye başlayan Nokia, HMD ile tekrardan hayata dönmüştü. Ürettiği Android telefonlar ile bir anda sükse yapan Nokia, daha önceki günlerine geri dönmeye başladı.
 
HMD sayesinde üretilen Nokia imzalı Android telefonların; HTC, Sony, Google, Lenovo, OnePlus gibi firmaları satış rakamlarında geride bıraktığı ortaya çıktı. Counterpoint analisti Neil Shah tarafından paylaşılan verilere göre; Nokia, 2017'nin dördüncü çeyreğinde 4.4 milyon adet telefon satmayı muvaffak oldu.
 
Nokia'nın son çeyrekte gerçilave ediştirdiği satış rakamının, 2017'nin tamamında satılan Google Pixel telefonlardan daha fazla olduğunu belirtelim.
 
Ancak bu Nokia için büyük bir muvaffakiyet değil. Windows Phone ölmeden önce 2014 seneninde sükse yaptığı sıralar Nokia sene son çeyreğinde tam 10.5 milyon Lumia telefon satmayı muvaffak olmuştu.
 
Türkiye pazarında rakiplerini zorlayan fiyatlar ile boy gösteren Nokia, bu sene tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli ile Samsung, Apple ve Huawei'ye kafa tutacak gibi görünüyor.