Mobil Dünya Kongresi’nde iPhone X tasarımını klonlayan pek çok cihaz gördük. Üstelik bu cihazların bir kısmı çakma diye tabir ettiğimiz cihazlardan çok çok daha iyi ve amiral gemisi özelliklere sahip.

iPhone X tasarımı ile bütün piyasayı etkiledi!

 
Fuardan geldiği söylenen yeni görüntülerde, LG G7’nin de aynı tasarım akımına katıldığı görülüyor.
 
Apple, iPhone X ile beraber akıllı telefon üreticileri için bir takım tasarım standartları belirledi. Bu sene piyasaya sürülecek ilk telefonların çoğunu MWC 2018 etkinliği dahilinde Barselona’da gördük. Samsung, Galaxy S9’larını ve Nokia da yeni amirallerini görücüye çıkarttı. Ancak fuarda göremediğimiz ve sene içinde beklediğiz bir takım aletler da var. Sözgelimi LG’den gelecek G7. 
 
iPhone X tasarımını kopyalayan çakma aletlerin yanı sıra, Asus Zen Phone 5 serisi ile Apple’a göz kırptı. Artık onun müsaadesi takip eden pek çok üretici var.
 

LG’nin MWC 2018 standında görüldüğü söylenen bir alet şaşkınlık yarattı:

 
LG, kısa bir süre önce MWC 2018’de cihaz tanıtmayacağını açıklamıştı. Söz konusu cihaz ise “Neo” kod isimiyle sergileniyor. Görüntüleri çeken haber platformu Ynet, çentik ekranlı LG G7’nin Snapdragon 845 ile güçlendirildiğini ve 4 GİGABYTE RAM ile 64 GİGABYTE’lık belleğe sahip olduğunu belirtti. Ayrı olarak bir üst düzey sürüm olarak 6 GİGABYTE RAM ve 128 GİGABYTE depolama kapasitesi bulunduğu belirtildi. 
 
Arkada ise tıpkı iPhone X gibi konumlandırılmış olan çift dikey kamera ve altında parmak izi sensörü bulunuyor. 6 inçlik OLED ekran, 19.5:9’luk en-boy oranına sahip. Bu yüzden cihaz, amiral gemileri arasında uzun fiziği ile göze çarpabilir. Bildirim çubuğunun kapalı olduğu vakitlerde, çentiği siyah bir alan içinde gizlediği belirtiliyor. 
 
LG G7 olduğu belirtilen Neo kod isimli cihazın arka yüzü
 
Söz konusu sızıntıları, Android dünyasına ait analizlerle ün kazanan editör Evan Blass da doğruladı. Bakalım LG katıldığı iPhone X kopyası rekabetinde başarılı olabilecek mi? Belki bizi yanıltıp böyle bir adım atmaz, giderek göreceğiz.