LG sıradaki amiral gemisi telefonu, büyük ve enerji tasarruflu bir ekrana sahip olacak!

LG'den yepyeni bir telefon geliyor!

LG'nin sıradaki amiral gemisi telefonunun 6.1 inç'lik dev bir ekranı olabilir. Bu olursa, LG tasarımında çok beklenen bir değişim gerçilave edişmiş olacak.
 
LG G7 gün yüzüni hiç görmeyebilir fakat bu, firmanın LG'nin Haziran'da çıkması beklenen amiral gemisi telefon üzerinde çalışmasını durdurduğu mananına gelmiyor
 
Şu an kod isimi "Judy" olan alet, yeni bir tasarıma sahip olacak ve epeyce geniş 6.1 inç'lik bir ekran bulunduracak. Ayrı olarak bu günlerde alıştığımız 18:9 uzun ekran oranına sahip olarak gelecek. LG, bu ekran oranını geçen yılın bu sıralarında LG G6 ile yaygınlaştırmıştı.
 
VentureBeat tarafından keşfedilen daha ayrıntılı ekran özelliklerine göre, ekran bir MLCD+ oturumu kullanacak ve bu normal bir LCD ekranına göre enerjiyi çok daha efektif kullanıyor.
 
Samsung Galaxy S9'un söylentilerine benzer şekilde LG'nin Judy telefonu da yeni Snapdragon 845 çip kullanacak. Şayet bu gerçekse, LG böylece rekabette eşit düzeye yükselecek. Firma, geçen yıl Snapdragon 835'li LG V30 gelene kadar rekabette epeyce zorlanmıştı.
 
Bunun yanında cihazın beklenen diğer özellikleri arasında şunlar bulunuyor: IP68 savunması, stereo hoparlörler, kablosuz şarj, çift arka kamera.
 
Bu telefon ile ilgili Barselona'da yeni bir şey duymayı beklemesek de, daha fazla bilgi sızıntısının gelmesi pek gecikmeyecektir. Fakat bu telefon gerçekten 2018'de kendine bir kitle edinebilecek mi? Bunu bekleyip görmemiz gerekecek.