2017'de akıllı telefon pazarında Samsung ve Apple oldukça başarılı bir satış performansı gerçekleştirirken, ne yazık ki LG Mobil departmanı kan kaybetmeye devam eden markalar arasında yer alıyor.

LG zarar üstüne zarar ediyor

Özellikle amiral gemisi modellerinde ortaya çıkan kronik problemler sonrasında LG Mobil departmanının ciddi darbeler aldığı, açıklanan veriler ile ispat etti.

LG Mobil zarar açıklamaya devam ediyor!


LG, akıllı telefon alanında bir ilerleme sağlamış olsa da, henüz kâr edemiyor. Çünkü, bir önceki dönemde 331.37 milyon dolar kayıp yaşayan LG, 2017 seneyin dördüncü çeyreğinde yaşadığı kaybı 192.33 milyon dolar düzeyine düşürdü.

Son iki senelik dönemde yalnızca bir kez kâr açıklayan LG Mobil departmanı, amiral gemisi LG G6’nın satışa sunulduğu ilk çeyrekte 3.2 milyon dolar kâr ele geçirdi. Bunun öncesinde, kazanç görmek için 2015’in 1. çeyreğine dönmek gerekiyor.

Akıllı telefonlar dışında, LG’nin diğer alanlarda hızla büyümeye devam ettiğini belirtmeliyiz. Ancak, diğer birimlerden ele geçirilen gelirlerin LG’nin sürekli zarar açıklayan akıllı telefon departmanını ne kadar daha ayakta tutacağı bilinmiyor.

Bu sene merakla beklenilen modellerinden LG G7 için oldukça önemli bir iddia ortaya atıldı. The Investor’ın haberine göre, LG Elektronik Başkan Yardımcısı Jo Seong-jin telefonun geliştirme çalışmalarının sıfırdan başlatılmasını istedi.