LG'nin ilk yapay zekalı telefonu tanıtıldı

LG 'den İlk Yapay Zekalı Telefon Geliyor: LG V30S ThinQ

LG bugün itibarıyla ilanlarının başladığı MWC 2018 dahilinde ilk yapay zekalı akıllı telefonu LG V30S ThinQ'yu açıkladı. İşte LG V30S ThinQ özellikleri ve diğer ayrıntıları.
 
 
LG, Barselona'da Mobil Dünya Kurultayı kapsamında ilanların başladığı bugün, yeni amiral gemisi modeli LG V30S ThinQ'yu duyurdu. LG V30S ThinQ modeli firmanın yapay zeka yaklaşımını bizlere göstermek için iyi bir fırsat. Peki yapay zeka bir akıllı telefonu nasıl daha iyi bir hale getirebilir?
 

ŞİRKETİN İLK YAPAY ZEKALI TELEFONU

 
LG'nin yeni akıllı telefonun yapay zeka algoritmaları, çeşitli sahneleri ve nesneleri tanıyabiliyor. Örneğin, resim çekerken, AI CAM özelliği ile doygunluk, netlik ve kontrast gibi ayarları kontrol altına alıyor ve onları gördüğü sahneye bağlı olarak en iyi şekilde ayarlıyor. Şu anda LG V30S ThinQ tarafından tanınabilecek 8 sahne var: Portre, Hayvan, Şehir, Çiçek, Gündoğumu, Gün Batımı, Gıdalar ve Manzara.
 
QLens ise telefonun kamera uygulamasında yerleşik başka bir AI özelliği. LG V30S kullanarak bir resim çekerek Amazon'da belirli bir ürünü aramanıza olanak sağlıyor. Pinterest konusunda aramalar da aynı şekilde yapılabilir.
 
 
 

LG V30S THİNQ ÖZELLİKLERİ

 
Teknik özellik mananında ise LG V30 modelinin benzer özelliklerini taşıyan telefonda, 6 inç OLED ekran bulunuyor. Bunun yanında telefonda, çift arka kamera, 3300mAh pil kapasitesi ve Snapdragon 835 sistem çipi, 128GB veyahut 256GB dahili depolama alanı ve 6GB RAM var. Telefon iki yeni renkle gelecek: Faslı Mavi ve Platin Grisi.
 
LG V30S, MWC 2018'den 1-2 hafta sonra piyasaya çıkacak. Öncelikle LG'nin ana vatanı olan Kore'de satışa çıkacak olan telefonun ücreti ise henüz belli değil.