YouTube, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de bir terörist konvoyunu vurduğu videoyu şiddet içerdiği gerekçesiyle önce kaldırdı, daha sonra yeniden erişime açtı.

YouTube, TSK'nın Afrin Videosunu Kaldırdı!

Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı dahilinde Afrin’de teröristlerle çatışmaya devam ederken, bir takım özel görüntüleri de başta resmi YouTube kanalı olmak üzere sosyal medya platformlarından halka açık olarak paylaşıyor.
 
Ama Türk Silahlı Kuvvetleri’nin dün yüklemiş olduğu ‘Afrin'e Silah ve Mühimmat Taşıyan Terör Örgütü Kafilesinin Vurulması’ başlıklı video, nedeni anlaşılamayan bir şekilde YouTube tarafından şiddet içerdiği gerekçesiyle kaldırıldı.
 
 
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin YouTube kanalındaki videoyu izlemek isteyenler ‘’Bu video, YouTube'un şiddet barındıran veya görsel açıdan rahatsız edici içeriğe ait siyasetini ihlal ettiği için kaldırıldı.’’ ikazı ile karşı karşıya kaldı.
 
Bu vaziyet üzerinde Türk Silahlı Kuvvetleri videoyu bu sabah resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşmıştı ki video, YouTube’da da yine ulaşıma açıldı. TSK’nın terörist kafilenini vurduğu görüntüleri aşağıdan izleyebilirsiniz.