Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti 6. Olağan İl Kongresi sırasında yerli otomobilin ilk örneğinin ne zaman üretileceği ve seri üretiminin ne zaman başlayacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

Yerli Otomobilin Üretim Tarihini Açıkladı!

Başbakan Binali Yıldırım, Bursa'daki AK Parti 6. Alelade Şehir Kurultayı esnasında gerçilave ediştirdiği konuşmada ekonomi ve yerli otomobil ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. ‘’Dünyanın en güçlü ekonomilerinin dahi krize girdiği bir dönemde Türkiye büyümeye, kalkınmaya devam ediyor.’’ diyen Başbakan Yıldırım, ‘’Ekonomide seferberlik ruhuyla başladığımız 2017 rekor büyümesi, ihracat ve istihdam artışıyla devam ediyor.’’ diye konuştu.
 
Daha büyük bir Türkiye için her vakit milletle beraber yürüdüklerini belirten Yıldırım, ‘’İstiklalimizi, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odaklarına karşı mücadelemiz devam edecek. Türkiye Cumhuriyetini artık hiç kimse, hiçbir güç darbeyle, terörle, tuzaklarla durduramayacak, yürüyüşünü kesemeyecek. Türkiye'nin ekonomisi sağlam, istikrarlı. Yıllardır atlattığımız nice badirelere karşın kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.’’ diye konuştu.
 
Türkiye’nin üretim kapasitesini arttırmaya yönelik çalışmalar gerçilave ediştirdiklerini belirten Başbakan Yıldırım, ‘’Hükümet olarak üretim kapasitemizi, rekabet gücümüzü, araştırma geliştirme kapasitemizi daha da arttıracağız. Teknoloji transferini hızlandırarak yerli ve ulusal ürünleri daha çok üreteceğiz. Yerli otomobilin ilk örneğini 2019'da, seri üretimi 2020-2021'de bitirmiş olacağız.’’ diyerek, yerli otomobilin gün yüzüne çıkacağı tarihi de açıklamış oldu.