Yazılım ekibi Türklerden oluşan ve Türkiye’de geliştirilen NeXpara, 1-31 Mart tarihleri arasında halka arz edilecek.

Yerli Kripto Para NeXpara Geliyor!

Ülkemizde yaşayan 80 milyonu temsil etmesi nedeniyle 80 milyon üretilecek olan NeXpara, teknolojisi gereği bundan daha fazla üretilemeyecek. Madencilik yoluyla sahip olunamayacak NeXpara, bu sayede gereksiz elektrik harcamasının önüne geçecek hem de çaşamaya katkıda bulunacak.
 
Piyasaya sürülür sürülmez Bankacılık Denetleme Heyeti’na (BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURULU) lisanslı ödeme kuruluşu müracaatı yapacak olan NeXpara, ülke güvenirliliği ele geçirdikten sonra Türkiye’nin her yerindeki işletmeler tarafından kabul edilebilecek.
 
 
Kripto paraların kullanıcılara yaşattığı sıkıntılardan bir ötekisi ise nakde çevrilmesi. Kripto paralar sadece borsalarda nakde çevrilebiliyorlar, EFT saatleri dışında ve hafta sonları kripto paraları nakit paraya çevirmenin bir yolu bulunmuyor. NeXpara ise kullanıcılarının bu meselesi yaşamaması için özel ATM kartları piyasaya sürecek ve rastgele bir ATM’den 7/24 işlem yapılabilmesini sağlayacak. NeXpara ATM kartları, bu sene Haziran ayından itibaren piyasaya sürülecek.
 
Ekim 2018’den itibaren Ethereum tabanlı kendi özel blok zincirine geçiş yapacak olan NeXpara, bu sayede hem işlem hızlarını arttıracak hem de işlem ücretlerinin azalmasını sağlayacak.
 
 
Halka arzı 1-31 Mart 2018 tarihleri arasında, www.nexpara.com üzerinden yapılacak olan kripto para, arz süresince 1 tanesi 1 TL değerinde satılacak. 1 Nisan 2018’den itibaren web cüzdan ile ulaşılabilecek olan NeXpara’nın Nisan ayında yerli bir kripto borsasında işlem görmeye başlaması bekleniyor.
 
NeXpara Pazarlama Dolaysızörü Eylem Cülcüloğlu, yeni kripto para ile ilgili şu açıklamada bulundu: “NeXpara, Haziran 2018 tarihi bakımından beynelmilel bir kripto para borsasında da işlem görmeye başlayacak. Bitcoin ve Ethereum ile alınıp satılabilecek. Hiçbir teknik bilgi gerektirmeden herkesin kullanabileceği bir elektronik cüzdan içinde tutulan NeXpara’nın birkaç yıl içerisinde internet mağazalarında, alışveriş merkezlerinde ve hem de marketlerde kullanılacak bir ödeme yöntemi olmasını fakatçlıyoruz.