Google'ın yapay zekalı arama özelliği tüm telefonlara geliyor

Yapay Zekalı arama özelliği tüm telefonlara geliyor

Yapay zeka destekli Google Lens özelliğinin yakında daha çok alete geleceği açıklandı.
 
 
Yapay zeka ve arttırılmış gerçeklikle desteklenen Google Lens isimli özellik şu anda sadece Google'ın Pixel telefonlarında kullanılabiliyor. Bu özellik sayesinde, bir arama yapmak için sesinizi veya parmaklarınızı değil, resimlerinizi kullanmanıza imkan sağlıyor. Kısıtlı kullanıcılara sunulan bu özellik bugün gelen haberlere göre yakında çok daha geniş kitlelere sunulacak.
 
Belirtilene göre Google Lens yakında Samsung, LG, Motorola, Sony, Huawei ve Nokia (HMD) gibi üreticilerin amiral gemisi telefonlarında kullanılabilecek. Özellik yalnızca İngilizce dilini destekliyor ancak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, İngiltere, Kanada, Almanya, Avustralya, Hindistan, Fransa, İtalya, İspanya ve Singapur gibi çeşitli ülkelerde de kullanılabilir vaziyette olacak.
 
Diğer taraftan Google, Google Lens özelliğini geliştirebilmek için daha fazla geri bildirim almak zorunda ve bunun için de Google Pixel kullanıcıları yeterli değil gibi görünüyor. IDC'ye göre geçen yıl yalnızca 3,9 milyon Pixel aleti satılmıştı. Yakında diğer Android telefonlar ve iOS 9 veya üstünü çalıştıran tüm iPhone modellerinin de ilave etmesiyle milyonlarca daha alet tecrübeleyebilecek.

 

GOOGLE LENS NEDİR?

 

 

YAPAY ZEKA GÖZÜ TARAYARAK KALP KRİZİ TAHMİNİ YAPIYOR!

 
Google Lens, yapay zeka ve telefonların kamerasını birleştiren bir özellik. Biraz daha açıklayacak olursak, kameranın gördüğü her şey için bilgi verebiliyor. Sözgelimi sokakta modelini bilmediğiniz daha önceki bir araba gördünüz diyelim. Google Lens sizin için o arabayla alakalı tüm sonuçları bulunuyor. Bunu ise yapay zekayla gerçilave ediştiriyor. Özetle Google Lens nesne, yer, ürün veya her neyse hemen hemen her şeyi tarayıp, Asistan aracılığıyla sonuçları kullanıcıya sunuyor.