Barcelona'da süren MWC 2018'de kendini gösteren Vestel, yeni akıllı telefonu Venüs Z20'yi tüketicilerin beğenisine sundu.

Vestel Venüs Z20 Tanıtıldı!

Mobil Dünya Kurultayı (MWC) 2018 Barcelona’da tüm hızıyla devam ederken, akıllı telefon endüstrisinde son senelerde hatırı sayılır bir ilerleme gösteren Vestel de yeni akıllı telefonu Venus Z20’yi tanıttı. Çift kamerası ve güçlü donanımı ile dikkat çeken Vestel Venus Z20, uygun ücretiyle da düzeyindeki rakipleri ile rekabet edebilecek vaziyette bulunuyor.
 
18:9 formatında bir ekranı bulunan Venus Z20, ince çerçeveleri ile en yüksek ekran/gövde oranına sahip Vestel akıllı telefonlardan biri olarak göze çarpıyor. Metal bir gövdeye sahip olan aletin arkasında cam oturum bulunuyor ki bu sayede alet sanki bir amiral gemisi görünümüne kavuşuyor.

Vestel Venüs Z20 Özellikler

  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 630
  • RAM: 4GB
  • Depolama: 64GB
  • Ekran: 5.6 inç Full HD+ 18:9 IPS
  • Arka Kamera: 16MP+5MP
  • Ön Kamera: 8MP
  • İşletim Sistemi: Android 8.0 Oreo
Barcelona’da gerçilave ediştirilen medya etkinliğinde söz alan Vestel Şirketler Grubu İcra Heyeti Başkanı Turan Erdoğan, Vestel’in akıllı telefon pazarındaki ilerleyişi ve yeni akıllı telefonları Venüs Z20 ile ilgili kimi açıklamalarda bulundu. ‘’GSM dünyasının kalbinin attığı bu fuarda bulunmak, 155 ülkeye ihracat yapan bir marka olarak gurur verici. Sergilediğimiz ürünlerimiz dünya devleriyle nasıl yarıştığımızı gösteriyor. Evrensel rakiplerimiz arasında çok yeniyiz fakat 4 senede uygun ücret, teknoloji ve tasarımımızla Türkiye’nin en çok satılan üçüncü akıllı telefon markası olduk.’’ diyen Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti:
 
‘’Akıllı telefon üretim sürecimizde ilk günden beri yüksek teknolojiyi ulaşılabilir fiyatlarla müşterilerimize sunmayı amaçladık. Z serisi de bu mantıkla ortaya çıktı. Müşterilerimizin bizden beklentisini, ihtiyacını çözümleyerek ürünlerimizi geliştirdik. Geçtiğimiz sene yeniden burada tanıttığımız Z serisinin ilk telefonu Z10’dan sonra bugün Z20’yi ilk kez gösteriyoruz. Z20 yazılımı, donanımı ve arkasındaki Ar-Ge gücü ile sınıfındaki en gelişmiş akıllı cihaz. Bir akıllı telefondan bekleneni fazlasıyla karşılayan Z20 özellikle resim ve “selfie” çekmeyi sevenlerin vazgeçemeyeceği bir telefon olacak. Üstelik fiyat/performans olarak da rakiplerini geride bırakacak.’’
 
 
Türkiye’deki akıllı telefon kullanım oranı hakkında da bilgi veren ve ülkemizdeki yoğun akıllı telefon kullanımında yerli bir alternatif yaratmak istediklerini belirten Erdoğan, ‘’Türkiye genç ve dinamik nüfusu sayesinde dünyada mobil iletişimi en çok kullanan ülkelerden biri haline geldi. BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU’nın 2017 3. çeyrek verilerine göre, toplam 77 milyon 882 bin 845 mobil aboneyle mobil trafik hacmi 68,9 milyar dakikaya erişti. Türkiye, Avrupa’da mobil telefonla en çok konuşan ülke olarak ilk sırada bulunuyor. Cepten internet kullanım rakamlarına baktığımızda ise abonelerin %10’unun aylık 8 GİGABYTE’ın üzerinde veri kullanıyor. Vestel olarak temennimiz; milletimiz yerli telefon kullansın, iletişimini bu toprakların gururu ürünlerle sürdürsün. TÜİK verilerine göre Türkiye’de 2007-2017 arasında dışardan alınan telefon sayısı 142,4 milyona erişirken, ötecrübe et meblağ ise 23 milyar 708 milyon 146 bin dolar oldu. Dışa bağımlılığı azaltmak, teknolojide yerli alternatifler yaratmak hesabına Venus’ün önemi hem Vestel için hem de ülke ekonomisi için çok büyük.’’ diye konuştu.
 
Venüs akıllı telefonların 2016 seneninde bu yana ülke dışına ihracatının gerçilave ediştiğini ve aletlerin eriştiği ülkelerin sayısının gittikçe artacağını belirten Erdoğan, ‘’Kendi sektörümüzde 20 senedir ara vermeden ihracat şampiyonu olarak Türkiye’nin ihracat hacmine Vestel markasıyla büyük katkı sağlıyoruz. Venus’ün ihracatı da 2016’dan bu yana artarak devam ediyor. Yakın coğrafyamızdaki 8 ülkeye akıllı telefon ihracatına başladık. Henüz yolun başındayız ancak Vestel olarak diğer ürünlerde olduğu gibi akıllı telefon ihracatımızı da giderek artıracağız. Ayrı olarak ülke dışı operatörlerle iş birlikleri yaparak ihracat hacmimizi artırmaya çalışıyoruz.’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.