Kolay bir hile ile milyoner oldu! Haberlere konu olunca…

Ufak bir hile ile Milyoner oldu !!

Müzik dinleme uygulamalarının en çok kullanılanlarından olan Spotify'da ufak bir açığı kullanan Bulgar genç bir anda milyoner oldu. Haberlerin hemen peşinden harekete geçen firma kullanıcıyı engelledi ancak hilecinin kazandığı para 11.3 milyon TL'yi buldu...
 
Spotify’da içerik yayını yapan Bulgaristanlı bir kullanıcı kolay bir hileyle milyoner oldu. Beynelmilel medyada haberlere konu olan olayda elindeki parçaları Spotify üzerinden yayınlayan içerik üreticisi yazılım botları kullanarak, şarkıların sürekli oynatılmasını sağlayacak binlerce düzmece hesap üretti.
 
 

4 AYDA PARAYI GÖTÜRMÜŞ!

 
Spotify'ın şarkıların her çalındığında telif hakkı sahibine ücret ödediği sistemi bir şekilde hackledi. Geçen 4 ayın nihayetinde takriben olarak 3 milyon dolar, başka bir deyişle 11.3 milyon TL para kazandı. Üstelik yalnızca iki adet şarkı listesiyle bu rakama erişti. Son 4 aydır bu şekilde para kazanan yayıncının Listelerinde yarattığı düzmece trafik yoğunluğu büyük plak şirketlerinin dikkatini çekmeye başladı ve yapılan yakıntılar neticeninde hilebaz yakalandı.
 

SPOTIFY HAREKETE GEÇTİ

 
Spotify, olayın hemen peşinden ihtiyaç duyulan yazılımsal düzenlemelerle sistemi iyileştirmek için harekete geçti. Şirket ansızın fazla önlemle içerik üreticilerinin adaletli bir şekilde gelir ele geçirmeleri için çalışıyor. Spotify, çalma listelerinin içerik sahiplerine her hafta düzenli olarak hak edişlerini gönderen bir ödeme sistemine sahip.