Uber CEO'su Dara Khosrowshahi bir konferansında ilginç açıklamalarda bulundu.

Uber CEO'sundan açıklama geldi!

Ülkemizde de faaliyet gösteren Uber, tüm dünyada taksiciler ve onları savunan hükumetler tarafından ciddi yaptırımlara maruz kalıyor. Görünüşe göre Uber'in gelecek tasarıları taksicileri daha da kızdıracak. Yakın vakitte özerk araçlara geçiş yapmayı tasarılayan Uber, "taksici" kavramını tamamiyle ortadan kaldıracak gibi görünüyor.
 
Konferansta yapılan bir açıklama ise çok daha dikkat çekici. Uber, insanların araç sahibi olmasını gereksiz kılmayı tasarılıyor. Günümüzde araç sahibi olmanın fiyatı, 1 mil için vasati 0.80$ ile 0.90$ arasında. Tabii bu ücretler, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ için geçerli. Mil başına 2.5 dolar gibi bir ücretle hizmet sunan Uber, bu ücreti otonom araçlar sayesinde daha üye indirerek insanları araç sahibi olmak yerine Uber kullanmaya teşvik etmeyi tasarılıyor. 
 
Sürücüsüz araçlar sayesinde fiyatları asgariye indirmeyi amaçlayan Uber'in açıklamaları gerçekten iddialı. Uber ne vakit dünya genelinde tamamen otonom araçları kullanmaya başlar bilemiyoruz ancak şu bir gerçek ki; taksiciler yeniden mani olmaya çalışacak. Sizce bu savaşı taksiciler mi kazanacak, yoksa Uber mi?