Türk Telekominikasyon şirketi Turkcell ve Samsung, Türkiye'de yeni teknolojilerin hayata geçirilmesinde önemli bir adım atıyor.

Turkcell ve Samsung 5G için bir araya geliyor!

Turkcell ile Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geleceği yapmak üzere önemli bir iş birliğine imzalıyor. 5G teknolojilerinin hayata geçirilmesine yönelik iyi niyet mektubu imza atan iki şirket, Türkiye’nin bu alanda söz sahibi ülkelerden biri olması için ortak çalışmalar yürütecek.
 
Turkcell ve Samsung ayrı olarak, nesnelerin interneti ve akıllı alet uygulamalarında yeni çözümler için iş birliği yapacak.
 
Samsung ve Turkcell, 2018 seneninde Türkiye'de 5G ağ teknolojilerini değerlendirmek ve test2 etmek için iş birliği yapacak. Şirketler, iş birliğinin bir parçası olarak değişik kullanım alanlarını araştıracak. Bu ortaklık son olarak 5G teknolojilerinin ticarileştirilmesini hızlandırmaya ve Türkiye'nin dijital dönüşümünü desteklemeye yardımcı olacak.
 
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ile Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim tarafından Güney Kore’de imza adan iyi niyet mektubu dahilinde çeşitli senaryoları test etmek için 5G test ağları kurulacak.
 
Bu iş birliği çerçevesinde, Samsung ve Turkcell; hane güvenliği, enerji tüketiminin izlenmesi ve denetimi, nesnelerin izlenmesi ve diğer kullanıcı otomasyon çözümleri dahil olmak üzere akıllı cihaz uygulamalarına odaklanarak nesnelerin internetinin sunduğu yeni olanaklardan istifade edecek.