Sony, "Full Frame Aynasız" ürün yelpazesini, kompakt bir paket içine sığdırılmış en son görüntüleme teknolojilerine sahip yeni a7 III ile genişletiyor

Sony'nin Yeni Canavarı A7 III Tanıtıldı!

Sony, bugün (model ILCE-7M3) ile full frame aynasız resim makine yelpazesinin en son etkileyici üyesinin gelişini duyurdu.
 
Sony'nin görüntü sensörü alanındaki benzersiz inovasyonu, yeni a7 III'ün ön saflarında bulunuyor, çünkü resim makinesi, daha yüksek hassasiyet, sıradanüstü çözünürlük ve düşük hassasiyet düzeylerinde etkileyici bir 15 adımlı dinamik aralık sunan, tertemiz bir 24.2MP arkadan aydınlatmalı Exmor R CMOS görüntü sensörüne sahip. Bu sensörü, aralarında %93'lük son derece yüksek BAĞIŞLAMA kapsaması, ister mekanik deklanşör isterse suskun çekim ile 10fps'e kadar hızlı çekim, çeşitli 4K video becerileri ve daha fazlasının da aralarında bulunduğu çok çeşitli etkileyici özellik ile birleştirerek, Sony, meraklıdan profesyonele kadar her türen yaratıcıya içerikleri daha önce hiç olmadığı kadar yeni ve değişik şekillerde çekme becerinini kazandıran yeni bir alet yarattı.

Muazzam Full Frame Görüntü Kalitesi

 
Yeni geliştirilen 24.2MP arkadan aydınlatmalı Exmor R CMOS görüntü sensörü, görüntü sensörünün okuma hızını tesirli şekilde iki katına çıkaran bir ön uç LSI'ın yanı sıra, işleme hızını a7 II'ye mukayese et takriben 1,8 kat artıran güncellenmiş bir BIONZ X işleme motoru ile de eşleştiriliyor. Bu güçlü bilecenler, resim makinesinin daha yüksek hızlarda çekim yapmasına olanak verirken, etkileyici 100-51200 (fotoğraflar için ISO 50 – 204800'e kadar genişletilebilir) geniş ISO aralığını ve görüntü kalitesinde 1,5 adımlık genel bir iyileşmeye de olanak vermek üzere beraber çalışıyor. Resim makinesi, bu arada düşük hassasiyet ayarlarında da 15 adımlık muazzam dinamik aralığı ile, tüm ayarlarda ve tüm çekim şartlarında aleladeüstü genel performansı da, cilt tonları ve doğanın canlı renklerinin doğru şekilde renkli yine üretimini de güvence altına alıyor.
 
Ayrı olarak, sessiz ve kesintisiz çekim modlarında bile 14 bit RAW formatında çıktı üretebilen bu yeni full frame model, 5.0 adım deklanşör hızı avantajı ile sonuçlanan 5 eksenli optik görüntü sabitleme sistemi ile donatıldı.

BAĞIŞLAMA Hız ve Performansında Ciddi İlerlemeler

 
Yenilikçi yeni a7 III full frame aynasız fotoğraf makinesi, a7 II'ye kıyasla, 4D FOCUS becerilerinin ilave etmesinin de aralarında bulunduğu özellikler ile büyük oranda iyileştirilen bir BAĞIŞLAMA performans düzeyi sunuyor. Yeni fotoğraf makinesinde, büyük övgü toplayan a9 modelinden kalıt alınan bir 693 noktalı odak düzlemli mertebe idrak etmeli BAĞIŞLAMA sistemi ile çalışan 425 kontrast BAĞIŞLAMA noktası bulunuyor. Bu yenilikçi BAĞIŞLAMA sistemi kadrajın takriben %93'ünü kapsayarak, yakalanması en zor süjelerde bile, güvenilir odaklama ve takibi de sağlıyor.
 
Yeni resim makinesinde, önceki modele mukayese et loş ışıkta hemen hemen 2 kat netleme hızı ve 2 kat takip hızı ile BAĞIŞLAMA reaksiyon ve takibi de ciddi şekilde iyileştirildi. Bu, karmaşık ve öngörülemez hareketin çok daha yüksek netlik ve hassasiyet ile çekilmesine olanak veriyor.
 
Ünlü Göz BAĞIŞLAMA özelliğinin, BAĞIŞLAMA-C modunda bile, yeni resim makinesinde de bulunması, süjenin çevreninde döndüğü, aşağı baktığı veya diğer türlü engellendiği vaziyetlerde son derece faydalı. Bu aynı vakitte, a7 III Sony'nin A-mount lensleri ile birlikte kullanıldığı opsiyonel LA-Ea3 adaptörü ile birlikte kullanıldığında da alışıyor. Esnekliğe odaklanan diğer iyileştirmeler arasında, netleme noktalarını hızlıca hareket ettirmek için bir çoklu seçici veya 'joystick'in ilave etmesi, dokunarak netleme becerisinin katılması, Focus Magnifier modunda BAĞIŞLAMA bulunabilirliği, bir 'BAĞIŞLAMA Açık' butonu ve daha fazlası bulunuyor.

Her Dönüm Noktasını Çekme Hızı

 
Yeni a7 III, 177 Standart JPEG fotoğraf, 89 sıkıştırılmış RAW fotoğraf veya 40 sıkıştırılmamış RAW fotoğraf ile kesintisiz, doğru BAĞIŞLAMA/AE takip ile 10 fps'e kadar tam çözünürlüklü fotoğraflar çekmesine imkan veren, güncellenmiş bir görüntü işleme sistemi ile donatıldı. Bu yüksek hızlı mod, gerek mekanik deklanşör gerekse tamamiyle sessiz çekimde mevcut ve fotoğraf makinesinin muazzam esnekliğini de pekiştiriyor. Fotoğraf makinesi aynı vakitte vizörde veya LCD ekranda minimal gecikme ile canlı görüntü modunda 8 fps'e kadar kesintisiz çekim de yapabiliyor.
 
Daha fazla rahatlık için, yüksek miktarda hızlı kesintisiz çekim fotoğrafı hafıza kartına yazılırken, fotoğraf makinesinin 'Fn' (İşlev) ve 'Menu' butonları, görüntü oynatma ve diğer birçok menü ve görüntü notlama gibi parametre ve yerinde görüntü sınıflandırmayı kolaylaştıran diğer işlevler da dahil olmak üzere, birçok kilit işlevi da kullanılabiliyor.
 
Ayrı olarak, çekim ortamında floresan veya yapay ışıklandırmanın bulunması halinde, kullanıcılar, a7 III'ün ışığın frekansını tespit edip deklanşörü bunun çekilen görüntüler üzerindeki tesirini minimize edecek şekilde zamanlamasını sağlayan Anti-flicker işlevini devreye alabiliyorlar. Bu, yüksek deklanşör hızlarında çekilen görüntülerin üst ve altında ara ara oluşabilen pozlandırma veya renk anomalilerini de minimize ediyor.

Yüksek Kaliteli 4K Video

Yeni a7 III, aynı vakitte full frame görüntü sensörü süresince 4K (3840x2160 piksel) video kayıt imkanı sunan olağanüstü bir video kamera. Video modunda, fotoğraf makinesi 4K videolar için ihtiyaç duyulan olan data miktarının yaklaşık 2,4 katı veriyi toplamak üzere, piksel gruplama olmaksızın full piksel okuması kullanıp hemen peşinden da istisnai ayrıntı ve derinlik ile yüksek kaliteli 4K görüntüleri üretmek için bunları yüksek hızda örnekliyor.
 
a7 III üzerinde, Instant HDR iş akışını destekleyerek HDR (HLG) uyumlu TV'lerin gerçek hayatı aratmayan, mükemmel 4K HDR görüntüler oynatmasına imkan veren bir HLG (Hybrid Log-Gamma)resim profili de bulunuyor. Ayrı olarak, daha yüksek renk derecelendirme esnekliği için hem S-Log2 hem de S-Log3'ün yanı sıra, Zebra fonksiyonelliği, Gamma Display yardımı ve proxy kayıt da sunuluyor. Fotoğraf makinesi, aynı vakitte 120 fps ve 100 Mbps'de Full HD kayıt da yapabilmesi ile, görüntülerin gözden geçirilip sonunda 4x veya 5x yavaş çekim video dosyaları halinde BAĞIŞLAMA takip ve Full HD çözünürlük ile düzenlenebilmesine imkan veriyor.

Yükseltilen Gövde, Tasarım ve Kişiselleştirme

 
Sony'nin en yeni full frame fotoğraf makinesi, öncelikle a9, ardından da a7R III'de uygulanan çok çeşitli gelişmiş beceriler ile donatılıyor. Bunlar arasında, biri UHS-II tip SD bellek kartını destekleyen iki medya yuvası da bulunuyor. Kullanıcılar, her bir kartta içeriklerini gizlemek için aralarında JPEG / RAW kayıt, ayrı resim / video kaydı, relay kayıt ve daha fazlasının da bulunduğu çeşitli seçeneklere sahipler. Pil ömrü de ciddi şekilde artırıldı; yeni resim makinesi, Sony'nin a7 II'de kullanılan W serisi pili NP-FW50'nin takriben 2,2 katı kapasite sunan NP-FZ100 Z serisi pili kullandığından, şarj başına en fazla 710 çekimlik CIPA ölçümü ile, tüm Aynasız resim makineleri arasında, dünyanın en uzun pil ömrünüvii sunuyor.
 
Yeni resim makinesi, 30'a kadar menü kaleminin ihtiyaç duyulduğunda hatıranda kullanılabilmek üzere kaydedilmesine olanak veren "My Menu" işlevine da sahip. Kullanıcılar, bu arada, görüntüleri daha kolay oynatmak ve gözden geçirmek üzere, resim makinesinin kontrolleri üzerinden resimlerine yıldızlı not da verebiliyor, tüm resim dosyalarının ilk üç karakterini düzenleyebiliyorlar. Ayrı olarak, 11 kişiselleştirilebilir butona atanabilecek toplam 81 işlevin bulunduğu resim makinesi toza ve neme karşı da dayanıklı.
 
a7 III, son derece doğru, gerçek hayatı aratmayan ayrıntıda yine üretim için, takriben 2,3 milyon noktalu yüksek çözünürlüklü, yüksek kontrastlı, hızlı başlayan XGA OLED Tru-Finder ekrana sahip. Hem vizör hem de ekranda "Standart" veya "Yüksek" ekran kalitesi ayarları da bulunuyor. Bu, dosyaları Wi-Fi üzerinden mükemmel şekilde bir akıllı telefon, tablet, bilgisayar veya FTP sunucusuna aktarabilirken, bu arada bağlı çekim esnasında enerji tedarikinde daha yüksek esneklik ve daha yüksek görüntü aktarım hızı için bir SuperSpeed USB (USB 3.1 Gen 1) USB Type-C Terminal de sunuyor.
 
a7 III modeli, Sony'nin işleme öncesinden işleme sonrasına kadar tüm çekim sürecinin kreatif olanaklarını genişleten yeni yazılım paketi "Imaging Edge" ile beraber geliyor. "Imaging Edge", ücretsiz olarak indirilebilen ve canlı görüntü PC uzaktan çekim ve RAW geliştirmeyi destekleyen 'Remote', 'Viewer' ve 'Edit' isimli üç PC uygulaması sağlıyor. En son Sürüm 1.1'de, PC'den uzaktan çekimde (PC'ye bağlı çekim) takriben %10 daha yüksek data transfer hızı ve RAW görüntü düzenlemede reaksiyon hızında takriben %65 iyileşme gibi birçok ilerleme de sunuluyor. Daha fazla bilgi için, Imaging Edge destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz. www.sony.net/disoft/d/.
 
Resim makinesi, bu arada aralarında BC-QZ1 Pil Şarj Aleti, VG-C3EM Dikey Resim Makinesi Kolunun da bulunduğu çok çeşitli Sony E-mount aksesuarları ile de uyumlu.
 
Yeni a7 III, takriben 2.300 euro (yalnızca gövde) veya €2500 in a kit with the Su baskın lensli kit için 2.500 euroluk ücret yaftası ile, Mart 2018'de Avrupa'da piyasaya sürülecek.