Kripto paralar gün geçtikçe hayatımızda yer tutmaya başlarken, televizyonlardaki finans programlarının dışında da konu olarak işlenir hale geldiler.

Sanal Paradan Bahseden İlk Dizi

Bitcoin’in 2017 seneyin sonlarına doğru yakaladığı ani yükselişin ardında elbette sosyal medya vardı. Alternatif para olarak kullanılan ve bir süre sonra gözde bir yatırım aracı haline gelen kripto paralar, tüm dünyada alaka görüyorlar. 2018 başında ilk 5 haftada atlatılan uzun soluklu kriz sürecinin ardında, Asya ülkelerindeki yolsuzluklar ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki yükse borçlanmalardan dolayı legal yaptırımlar bulunuyor. 
 
Kripto para borsası ve birimleri, Bitcoin bazında da olsa bir şekilde ülkemizdeki ekonomi programlarında ve haberlerde geniş yer tutuyorlar. Çünkü büyük bir çoğunluk kısa sürede servete sahip olmak için bu işe kalkışıyor. Ekonomistlerin önemli bir bölümü ise piyasalardaki belirsizliğin altını çiziyorlar. Dünyanın önde gelen bilişim uzmanları ise kripto paraların gelecekte önemli bir yere sahip olacağı ile ilgili açıklamalarda bulunuyorlar.
 
Tüm bu değerlendirmeler, Bitcoin’deki ani değişimlerin ekseninde yapıldığı için yanıltma hissesi yüksek olan değerlendirmeler. Dışarıdan bakıldığında yüzlerce değişik kripto para biriminin varlığı görülüyor ve aslında kripto paraların bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekiyor. 
 
Bir ekonomi programı izlemek insanların çoğuna can sıkıcı gelse de kripto para dünyasında, ekonominin temellerine ait bilgi birikimi olmadan kazanmak çok zor ve düşük bir olasılık.
 
Her güncel konuyu bir şekilde işlemeye çalışan Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu yapımlarından Çocuklar Duymasın, Bitcoin’in ve kripto para borsalarının işlendiği ilk yapım oldu. 
 
 
Çaycı Hüseyin ve arkadaşları aslında toplumun önemli bir kesimini sembolize ediyor. Bir şekilde bu işlerden para kazanıldığını gören ve duyan insanların, araştırma yapmadan sürece dahil olmaları halinde neler olabileceğini görüyor. Kripto para piyasaları çok hareketli olabilir. Ancak bilişim teknolojileri ve temel finans bilgileri olmadan Çaycı Hüseyin’in yaşadığı hüsranı yaşamak oldukça mümkün. 
 
Şayet aklınızda kripto para piyasalarına girmek varsa, çabuk olmamanız ve iyice araştırmanız gerektiğini Çaycı Hüseyin aracılığıyla önermiş olalım. 
 
Kripto para piyasaları ile ilgili önemli gelişmeleri size aktarmaya devam edeceğiz, takipte kalın.