Gelen son dakika bilgilere göre Doğuş Yayın Grubu bünyesinde faaliyet gösteren NTV Spor’un satışı konusunda Discovery Channel ile anlaşmaya varıldı.

NTV Spor Satılıyor!

Anımsarsanız son birkaç senedir NTV Spor’un kapanacağına yönelik iddialar ortaya atılıyor, lakin rastgele bir gelişme yaşanmıyordu. Biraz önce ise Hürriyet’in son dakika gelişmesi olarak geçtiği bilgiye göre NTV Spor’un Discovery Channel’a geçmesi ile ilgili anlaşmaya varılmış vaziyette.

17 Mart 2008 seneninde yayın hayatına başlayan NTV Spor, bir ara İspanya La Liga, İngiltere Premier Ligi, NBA ve Formula 1 yayınlarıyla dönemine damga vuran işlere imzalamıştı.


2010 seneninde ise Kral TV’nin karasal yayın frekansından yayın yapmaya başlayan kanal, izlenebilirliğini arttırarak artık milli bir spor kanalı haline dönüşmüştü.

Genel Yayın yönetmenliğini Fuat Akdağ’ın yaptığı (hem de kendisinin Mehmet Demirkol’la beraber sunduğu bir programı da bulunuyor) NTV Spor’dan 2017-18 futbol sezonu öncesi ayrılan ünlü spiker Güntekin Onay, beIN Sports’a geçmişti.

Satın alım işleminin hemen peşinden NTV Spor’un yayın hayatının nasıl işleyeceği ile ilgili bir bilgi henüz bulunmuyor.