Google rakiplerinin arkasını topluyor! Google Microsoft Edge'de bulduğu açığın Microsoft'un sorunu onarmaması üzerine açıkladı!

Microsoft Edge'de Açık Bulundu!

Google tarafından kurulan, kendini Windows 10'da güvenlik açıkları keşfetmekle görevlendiren güvenlik teşebbüsü Project Zero, 2016'dan beri işletim sisteminin ciddi açıklarını keşfediyor ve Microsoft'a yardım ediyor. Şayet Microsoft vaktinde bu açığı kapatamazsa, diğer güvenlik şirketlerinin devreye girebilmesi için bulunan açık herkese ilanlıyor. Görünüşe bakılırsa Microsoft yeniden verilen vakitte çözüm bulamamış olacak ki Google bu sefer Microsoft Edge'de bulunan bir açığı duyurdu.
 
Google tarafından yayınlanan oldukça derin teknik ayrıntılardan oluşan hata ayıklama günlüğüne bakılırsa, Microsoft'un Just-in-Time (JIT) protokolünde bulunan bir açık "vasati" tehlike düzeyinde bir hata. Bu açık sayesinde saldırganlar bilgisayarın hafızası içine yürütülebilir bir sayfa yerleştirebiliyor. Google, Microsoft'un hatanın göründüğünden çok daha karmaşık olduğunu açıklaması üzerine şirkete 90 gün dışında 14 gün daha süre vermiş, ancak Microsoft bu tarihe de bir yama yetiştirmekte başarısız olmuş.