Türk şirkketi Vestel Beyaz Eşya, 2014 yılında Japonya'da aldığı TPM Mükemmellik Ödülü'nün ikinci aşaması olan TPM Süreklilik Ödülü'nü de kazandı.

Japonya'dan Vestel'e Ödül!

Japon Fabrika Bakım Enstitüsü (JIPM-Japan Institute of Plant Maintenance)  tarafından 2014 seneninde 'TPM (Toplam Üretken Bakım) Mükemmellik Ödülü'ne layık görülen Vestel Beyaz Eşya, bu sene da 'TPM Süreklilik Ödülü' nü kazandı. TPM faaliyetlerini 2011 yılından bu yana sürdüren Vestel Beyaz Eşya, bu muvaffakiyet ile 6 ayrı fabrikası ile aynı anda ödül alan dünyadaki ilk ve tek şirket oldu.
 
Vestel Beyaz Eşya, günümüzün en önemli yönetim sistemlerinden biri olan TPM felsefesini ve araçlarını sistemine entegre ederek, tüm süreçlerinde gerçilave ediştirdiği sürekli iyileştirme faaliyetleri ile verimliliği artırmayı sağladı.
 
Japon Fabrika Bakım Enstitüsü'nün (JIPM-Japan Institute of Plant Maintenance) TPM ödülleri 5 mertebeden oluşuyor: Mükemmellik Ödülü, Süreklilik Ödülü, Özel Ödül, İleri Özel Ödül ve Dünya Standartlarında Üretim Ödülü.
 
 
Vestel Şirketler Grubu İcra Heyeti Başkanı Turan Erdoğan ödülle alakalı yaptığı açıklamada "Bir Japon uygulaması olan Toplam Üretken Yönetim faaliyetleri günümüzün en önemli yönetim sistemlerinden biri. Dördüncü endüstri devrimi olarak kabul edilen Endüstri 4.0 çağında hata hissenini sıfıra indirmek ve verimliliği artırmak çok değerli. Vestel Beyaz Eşya olarak 2011 yılından bu yana TPM faaliyetlerini yürütüyoruz. Bu sistem sayesinde çalışanlarımızın yaratıcılıklarını teşvik ederek üretime daha randımanlı katılımlarını sağlıyoruz. Üretim verimliliğinden, kayıpları en üye indirmeye, makina etkinliğini artırma çalışmalarından hat verimliliğini artırmaya, tüm iyileştirme çalışmalarını bütün Vestel ekibi beraber düşünüyor ve uyguluyoruz. Bu çalışmalarımızın böylesine saygın bir ödül kazanması bizi çok gururlandırıyor. Tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu.