Teknolojinin yükselen kalesi Huawei, yeni MediaPad M5'lerini ve yeni MateBook X Pro'yu Mobil Dünya Kongresi'nde ortaya çıkardı!

Huawei'den yepyeni tabletler!

Huawei, yeni MateBook X Pro tabletini ve yeni tabletlerini Mobil Dünya Kurultayı'nde duyurdu. Firmanın MediaPad serisi içerik tüketmekte mükemmel olsalar da, yeni MediaPad M5 bu defasında biraz daha fazlasını sunuyor.
 
 
Yeni M5 tabletler 8,4 inç ve 10,8 inç'lik boyutlarla geliyorlar ve benzer özelliklere sahipler. Kirin 960 çip setini taşıyan aletler, 4GB RAM ve 32GB - 128GB arasında dahili depolamayla geliyorlar. Ekran çözünürlüğü iki alette da 2.560 x 1.600, başka bir deyişle küçük olanın piksel yoğunluğu daha yüksek. 8,4 inç'lik modelde 5.100mAh'lik, büyük modelde ise 7.500mAh'lik bir pil bulunuyor.
 
İki model arasında boyut ve pil dışındaki en önemli fark, 10,8 inç'lik modelin altında klavye bağlamaya destur veren Pogo pin'lerinin bulunması. 10,8 inç'lik modelin M-Pen ile gelen, MediaPad M5 Pro olarak tanınan bir modeli de bulunuyor.
 
Huawei, bu yeni Android'li tabletlerin ne vakit satışa sunulacağını ve ücretini henüz söylemedi.

Kamerayı Tuşun Alında Gizleyen Yeni MateBook X Pro

 
Huawei iki sene önce MateBook ile Windows 10'lu PC piyasasına girmiş, geçen yıl seriyi tek aletten üçe genişletmişti. Seri, iki laptop ve bir tabletten oluşuyordu. Firma bu seneki Mobil Dünya Kurultayı'nde seriye bir üye daha ilave etti: MateBook X Pro.
 
Yeni MateBook X Pro, geçen seneki MateBook X'in ince ve hafif tasarımını bir miktar geliştiriyor. En önemli farklık, F6 ve F7 tuşlarının altında gizlenen kamera. Düğmeye bastığınızda saklı olan kamera dışarı çıkıyor. Kameranın burada saklanması, ekran çerçevesini inceltmeye müsaade ediyor - MateBook X Pro'nun ekran - gövde oranı yüzde 91. Bununla beraber küçük bir mesele var - kamerayı tuşun altına gizlemek eşsiz bir fikir olsa da, kamera sabit olduğu için pratikte kullanımı zorlaştırıyor. 
 
Ekran boyutu biraz büyüyen ve 13,9 inç'e erişen alet, 3.200 x 2.000 çözünürlüğe sahip ve son Microsoft Surface'lerin ekran oranına ayak uyduruyor. İlk X'te desteklenmeyen dokunmatik, bu ekranda mevcut.
 
MateBook X Pro, Intel'in sekizinci nesil Kaby Lake R işlemcilerini kullanıyor. Core i5 ve i7 modellerini kullanan yeni yongalar dört çekirdekli ve daha yüksek performans sunuyorlar. Bununla beraber MateBook X Pro, MateBook X gibi fansız değil çünkü GPU olarak ayrı bir Nvidia GeForce MX150 kullanıyor.
 
Huawei, MateBook X Pro'nun serinin yeni bir üyesi olduğunu ve MateBook X'in yerini almayacağını söylüyor. Firma, MateBook X Pro'nun ücretini ve çıkış tarihini henüz açıklamadı.