‘Türk televizyonlarında yeni bir gaf’ başlıklı yeni bir haberle daha karşılaştık. Bu sefer görüntüler GTA’ya değil, Medal of Honor’a ait.

Habertürk Büyük Bir Skandala İmza Attı!

2 sene önce, sıcak bir yaz akşamı ATV’nin ana haber bülteninde yer verdiği ve daha sonra özür dilemek zorunda kaldıkları bir olay yaşanmıştı anımsarsanız. Kanalın, o dönem gündemin en sıcak konusu olan FETÖ darbe teşebbüsüyle ilgili olduğunu öne sürerek yayınladığı şifrelerin GTA’ya ait olduğu ortaya çıkmıştı. Bu sefer ise benzer bir ‘gaf’, Habertürk kanalı tarafından yapıldı.

Şu sıralar gündemi izleyenler, Türk askerlerinin Afrin’de bir operasyon teşebbüsünde olduğundan haberdardırlar. Habertürk ise burada görev yapan askeri birliklere ait olduğu iddiasıyla operasyondan görüntüler yayınladı. Ancak gündemi hepimizden biraz daha sıkı takip eden teyit.org ekibi, söz konusu görüntülerin Medal of Honor oyununa ait olduğunu açıkladı.


Haber kanallarının reji birimleri bunu özellikle mi yapıyorlar yoksa birileri tarafından oyuna mı kazançlıyorlar, bilmiyorum. Ama bu olay da en az ATV’nin başına gelen olay kadar büyük ses getirecektir. Hem de bir özür iletisi da gelebilir diye düşünüyorum. 

 

Videonun Afrin Harekatı esnasında çekilen sıcak görüntüleri gösterdiği iddiası doğru değil. Video, 2010 yapımı Medal of Honor isimli bilgisayarın oyunundan. https://t.co/j3SdVqM7dG pic.twitter.com/2o2pSP6xwx

— teyit (@teyitorg) 24 Ocak 2018