Teknoloji devi Samsung'un yazılım araştırma CTO'su Injong Rhee, Google'a katılmaya karar verdiği haberleri ortaya çıktı!

Google'dan Samsung'a Büyük Çalım!

Görünene göre Samsung'un hizmetler alanındaki hedefleri önemli bir darbe almış vaziyette. ZDNet'in öğrendiğine göre Samsung'un yazılım araştırma CTO'su Injong Rhee, Google'da bir "firma içi teşebbüsçü" olmak için firmadan ayrılmaya karar verdi. Yedi senelik kıdemli isim, Samsung Hisse ve Knox güvenlik platformunun geliştirilmesinde önemli roller almıştı. Ayrı olarak Samsung'un AI asistanı Bixby'nin ilk gelişim sürecine de öncülük etmişti. Bu ürünler ile ilgili ne düşünülürse düşünülsün, bu ürünlerin öne çıkmalarındaki belki de en önemli isim Rhee idi ve yazılımlarından ziyade üst düzey ekranları ile işlemcileriyle tanınan bir firma için bunun küçük bir muvaffakiyet olduğu söylenemez.
 
Söylenilene göre Rhee'nin Google'daki görevi Nesnelerin İnterneti (IoT) projelerine öncülük yapmak olacak ancak bu projelerin tam olarak neler oldukları açıklanmış değil. Rhee, Google Cloud CEO'su Diane Greene'in altında görev alacak ve ayrılmış hane ve müessesesel IoT serileri için "tasarılı" bir taktiği amaçlayacak. Başka bir söylem ile ürünlerin gerçeğe dönüşmeleri için şu ana kadar görülenden çok daha net bir çalışma ile karşılaşacağız.
 
Tabi ki Rhee'nin ayrılması Samsung'a büyük bir darbe olsa da, firmanın çalışmalarını en azından yakın dönemde durdurmayacaktır. Bixby 2.0 sürümü sunulmaya hemen hemen hazır, Samsung Hisse artık kendini ispat etmiş vaziyette ve Knox, mobil aletlerin ötesine genişliyor. Ancak firmanın, artık aynı seviyede hizmet ürünleri yaratmak için yeni bir çabaya girmesi gerekiyor.