Google ile fatura ödemek artık mümkün! Firmanın yeni hizmeti sayesinde Hindistan’da kolayca fatura ödenebiliyor.

Google'da Yeni Dönem!

Amerikan teknoloji devi, Hindistan’da geçtiğimiz yıl Google Tez ismini verdiği ödeme sistemini devreye almıştı. Tez uygulaması ile para gönderme ve alma işlemleri kolayca gerçilave ediştirilebiliyordu.
 
Google Tez fatura ödeme özelliğini devreye aldı
Hindistan’da yeni devreye alınan özellik sayesinde  fatura ödemek de mümkün hale geldi. WhatsApp Payment ile aynı altyapıyı kullanan Tez uygulaması, NFC ile uzun vakittir para gönderme özelliğine sahipti.
 
Bugün yapılan güncellemeyle birlikteyse Hindistan’ın Turkcell, Digiturk gibi kuruluşlarına ait faturalar ödenebiliyor.
 

Nasıl fatura ödenir?

 
Şayet Hindistan’da yaşıyorsanız, ücretsiz olarak Tez’i kullanabilir, UPI üzerinden 70 değişik bankadan birisini kullanarak ödemelerinizi gerçilave ediştirebilirsiniz.
 
Fatura öderken veya düzenli ödeme direktifi verirken telefonunuza gelen 4 haneli doğrulama kodunu sisteme girmeniz gerekiyor. UPI tarafından gönderilen SMS doğrulandıktan sonra ödemeniz gerçilave ediştiriliyor.
 
Hindistan’ın yerli ödeme sistemi ile ilgili önemli iddialar!
Hindistan hükumeti tarafından desteklenen UPI, ödeme sistemi hem WhatsApp hem de Google tarafından kullanılmaya başladı. Sistemin WhatsApp tarafından kullanılmaya başlamasının hemen hemen peşinden ise önemli iddialar ortaya atıldı. UPI, Paytm başta olmak üzere tüm rakiplerinin saldırısına uğradı.
 
Rakipler, Hindistan’ın yerli ödeme sisteminin Amerikalıların kontrolüne girdiğini öne sürüyor. Konunun ayrıntılarına aşağıdaki irtibattan erişebilirsiniz.