Google, arama motoru tasarımını uzun zamanın ardından yenilemeyi planlıyor!

Google arama moturunun tasarımını yeniliyor!

Google, Material Design'ı hemen hemen 4 sene önce ortaya çıkarmıştı ve şu an hali hazırda bunu tüm platformlarına uygulamadı. Bu belki de firmanın akılalmaz başarısının ispatı olabilir fakat firma, birçok ürününün yeni tasarım diline uyması için yavaş ama istikrarlı şekilde çalışıyor.
 
YouTube ve Chrome, kendi çağdaş tasarım güncellemelerini aldılar ve görünüşe bakılırsa firmanın sıradaki tasarım yenilemesi arama motorunda olacak. Bir Reddit gönderisi, Material Design tasarım dilinden unsurlar kullanan yeni bir Google Search tasarımı gösteriyor. Minimalist ve bariz çizgilerin arasında, derinlik efektleri de arama sonuçlarının birbirinden ayrılmasını sağlıyor.
 
Yeni tasarım şu an için yalnızca test2 için hudutlu sayıda kişiye açık görünüyor. Firma, bu konuda kendisi bir açıklama yapmadı, o yüzden tüm bunları geri almaya karar verme ihtimali da var. Ama diğer ürünlerini de Material Design ile yenilediğini düşünürsek, firmanın en çok kullanılan hizmeti olan arama motorunu es geçmesi mantıklı görünmüyor.
 
Google bir açıklama yapana kadar, Google Search'ın yeni tasarımını ne vakit göreceğimizi söylemek zor.