Yazılım devi Google, yeni oluşturduğu web site ile tüm insanlara yapay zeka ve makine öğrenimi konusunda ücretsiz bir bilgi kaynağı olmayı hedefliyor.

Google, Ücretsiz Yapay Zeka Dersleri Vermeye Başladı!

Bugünlerde yapay zeka ve makine öğrenimi konuları ile ilgili bilgi sahibi olmadan değil teknoloji geliştirmek, bir teknoloji blogu açmak bile mümkün değil. Google, teknoloji endüstrisi gibi yapay zeka ve makine öğreniminin akılalmaz katkıları olabileceği alanlarda dahi birçok insanın bu teknolojilerin nasıl işlediğini bilmediğinin farkında ve bu konuda bir takım çözümler geliştirmeyi amaçlıyor.
 
Google Yapay Zeka ile Öğrenin’ isimli bir internet site açan Google, sitenin tüm insanlar için temel makine öğrenimini öğrenebilecekleri, makine öğrenimi maharetlerini geliştirebilecekleri ve öğrendiklerini gerçek dünyada çözümler oluşturmak için kullanabilecekleri, gelişmiş araştırmacılardan yeni başlayan programcılara kadar herkesin kullanabileceği bir bilgi kaynağı olmasını fakatçlıyor.
 
Sitenin en önemli bilgi kaynağı, tartışmasız bir şekilde Makine Öğrenimi Kaza Kursu (MLCC) olacak. Google, yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerini ilk sefer izlemeye başladığında MLCC’yi Google çalışanları için dahili bir kaynak haline getirmişti. Google, kendi çalışanları için hazırladığı 15 saatlik kursu şu an çevrimiçi ve ücretsiz olarak herkesin kullanımına açmış vaziyette.
 
Google, kursun herkes tarafından kolaylıkla anlaşılabilecek bir yapıya sahip olduğunu söylese de kurstan en iyi şekilde yararlanmak için giriş düzey cebir bilgisine ve temel programlama becerilerine sahip olmak önemlidir. Google, MLCC’yi Google Yapay Zeka ile Öğrenin için sadece bir başlangıç olarak görüyor. Şirket gelecekte MLCC gibi daha fazla kurs ilave ederek siteyi makine öğrenimi ve yapay zeka eğitimi için bir bilgi merkezi haline getirmeyi amaçlıyor.