Google'ın fazla kaynak tüketmeyen Go uygulamalarının arasına Gmail Go da eklendi! İşte sunduklarıyla etkileyen uygulama...

Gmail'den Bomba Haber !!!

Google, yeni Go uygulamalarıyla alt düzey telefonlardaki Google tecrübenini iyileştirmek için çalışıyor. İsmi "Go" ile biten uygulamalar, daha fazla RAM ve data tüketiyorlar, böylece uygun ücretli telefonlarda daha hızlı çalışıyorlar.
 
Go platformuna katılan son uygulama, bugün yayınlanan Gmail Go oldu. Android Oreo 8.1'de çalışan uygulama, Gmail'in en temel işlevlerini ve çoklu hesapları destekliyor. Çoklu hesap olarak hem ansızın fazla Gmail hesabını, hem de üçüncü parti Yahoo Mail, Outlook.com, IMAP/POP elektronik posta hesaplarını tanımlayabiliyorsunuz.
 
Her vakitki Gmail uygulamasıyla Go uygulaması arasında çok büyük bir fark gözlenmiyor; bu yüzden Google'ın Go'ya doğru yöneleceği fikri aklınıza gelebiliyor. Gmail Go'yu değişik yapan ise APK boyutunun 20,66MB'tan 9,51MB'a düşmüş olması. Uygulamayı yüklediğinizde ise aletinizde 47MB yerine 25MB yer kaplıyor.
 
Boyutlardaki bu düşüş, alakanç biçimde işlevlere pek yansımıyor. Gmail Go ile epostalarınızı her vakitki gibi kategorilere ayırabiliyor, sohbet görünümünde görüntüleyebiliyorsunuz. Kimi kaynaklar uygulamada kimi gecikmelerin yaşandığını söylüyorlar ancak bu mesele, Android Go aletleri ortaya çıkana kadar onarılacaktır.
 
 
Play Store'da daha önce yayınlanan Go uygulamaları arasında Gboard Go, Google Go, Maps Go ve YouTube Go var. Yeni yayınlanan Gmail Go yalnızca Android Oreo 8.1'de çalışsa da Files Go, Google Go ve Maps Go diğer sürümlerde de çalışıyor.